Geri Dön
DenizliDenizli Büyükşehir, Karbon Beyan Projesi değerlendirmesinde sınıf atladı

Denizli Büyükşehir, Karbon Beyan Projesi değerlendirmesinde sınıf atladı

Denizli Büyükşehir, Karbon Beyan Projesi değerlendirmesinde sınıf atladı

Denizli Büyükşehir, Karbon Beyan Projesi değerlendirmesinde sınıf atladı

DENİZLİ Büyükşehir Belediyesi, sera gazı emisyonlarını yönetme ve iklim değişikliğinin olumsuz etkilerinden korunması amaçlı oluşturulan ve dünyada binden fazla şehrin raporlarının yer aldığı Karbon Beyan Projesi (Carbon Disclosure Project-CDP) 2021 yılı derecelendirme sonuçlarında sınıf atladı. Denizli'nin puanı C'den B 'Management' seviyesine yükseltildi.
Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı'nın (WWF) düzenlediği Tek Dünya Kentleri Yarışması'nda 'Su Yönetimi ve İklim Değişikliği' projeleriyle Dünya 2'ncisi olan Denizli Büyükşehir Belediyesi bir güzel haber de Karbon Beyan Projesi (CDP- Carbon Disclosure Project) 2021 yılı derecelendirme sonuçlarından aldı. Şehirlerin sera gazı emisyonlarını yönetme ve iklim değişikliğinin olumsuz etkilerinden korunması amaçlı 2000 yılında İngiltere'de oluşturulan ve binden fazla şehrin çevresel verilerinin rapor edildiği CDP 2021 derecelendirme sonuçlarında Denizli'nin puanı C'den -B- 'Management' seviyesine yükseltildi. Ayrıca raporda, Denizli iklim değişikliği uyum kategorisinde -A-, sera gazı azaltım kategorisinde de -C- puan seviyesinde değerlendirilerek, küresel ortalamaların üzerine çıktı.
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, tüm dünyayı tehdit eden küresel ısınmaya karşı mücadele vermeye devam edeceklerini belirtip, "CDP 2021 derecelendirme sonuçlarında bir üst sınıfa geçmek bizim için çok sevindirici. Hedeflerimize doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Denizli Büyükşehir Belediyemiz 2030 yılı itibariyle Denizli'deki sera gazı salımında yüzde 21 azaltım hedefledi. Birbiri ardına gelen bu başarılarımızla inşallah bu hedefi yakalayıp, daha yaşanabilir bir Denizli için, Türkiye için ve dünya için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber