Geri Dön
DenizliPamukkale'de yeşil alan atağı

Pamukkale'de yeşil alan atağı

Pamukkale'de yeşil alan atağı

Pamukkale'de yeşil alan atağı

DENİZLİ'de Pamukkale Belediyesi koronavirüs döneminde ilçeye 13 yeni park kazandırdı. Yeni yapılanlarla birlikte Pamukkale'deki park sayısı 552'ye yükseldi. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, "İlçemizdeki yeşil alanların toplam büyüklüğü 1.5 milyon metrekareyi buldu" dedi.

Pamukkale Belediyesi, koronavirüs döneminde ilçe genelindeki parklarda hummalı bir çalışma başlattı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince mevcut parklarda bakım ve onarım çalışmaları titizlikle yürütülürken, yeni park alanları da oluşturuldu. İlçe genelinde çeşitli mahallelerde tamamlanan 13 yeni park, kullanıma hazır hale getirildi. Bu parklarla birlikte ilçe genelindeki park sayısı 552'ye çıktı.

'1.5 MİLYON METREKARE YEŞİL ALANIMIZ VAR'

Pamukkale Belediye Başkanı AK Partili Avni Örki, ilçeyi her yönden yaşanabilir hale getirmek için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

Vatandaşlarla görüşmeler yaparak mahallelerdeki eksiklerin giderildiğini vurgulayan Örki, "Normalleşmeyle birlikte, vatandaşlarımız kendilerini dışarıya atmak, hava almak isteyecekler. Dedeler, nineler torunlarıyla buluşacaklar. Bizler de vatandaşlarımız için ilçemize yepyeni 13 adet park kazandırdık. İlçemiz genelinde park sayımızı 552'ye çıkardık. İlçemizde 1.5 milyon metrekare yeşil alanımız bulunuyor. Bununla birlikte mevcut olan parklarımızda yenileme çalışmaları gerçekleştirdik. Mevcut parklarımızdan 25'inde mahalle sakinlerimizin taleplerine göre yenileme, düzenleme çalışmaları yaptık. Pamukkale, sadece bizim değil dünyanın gözde ilçelerinden birisi. Yeni ve yenilenen parklarımızla ilçemizin güzelliğine güzellik kattık. Tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun" diye konuştu.

Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber