Geri Dön
DiyarbakırASKER EŞLERİNDEN OPERASYONA KATILAN GÜVENLİK KUVVETLERİNE MORAL DESTEĞİ

ASKER EŞLERİNDEN OPERASYONA KATILAN GÜVENLİK KUVVETLERİNE MORAL DESTEĞİ

ASKER EŞLERİNDEN OPERASYONA KATILAN GÜVENLİK KUVVETLERİNE MORAL DESTEĞİ

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağının 22’inci gününde operasyonlar tüm hızıyla devam ederken, dün gece Mevlit Kandili dolayısıyla asker eşleri, operasyona katılan asker ve polisler için evlerinde hazırladıkları yemek ve tatlı çeşitlerini paketleyerek operasyon bölgesine gönderdi. Asker eşleri tarafından özenle hazırlanan ev yemekleri ve tatlıların paketlerine yazılan mesajlar ise operasyona katılan güvenlik kuvvetlerini duygulandırdı.
Mevlit Kandili dolayısıyla evlerinde yemek ve tatlı çeşitleri hazırlayan 7. Kolordu Komutanlığı’nda görevli asker eşleri, hazırladıkları paketleri Sur ilçesinde operasyona katılan asker ve polislere ulaştırdı. Dün gece operasyonu sürdüren güvenlik kuvvetlerine ulaştırılan paket içindeki yemek ve tatlılar ile üzerindeki notlar operasyona katılan asker ve polise moral verdi. Asker eşleri tarafından özenle hazırlanan paketler, Sur ilçesi girişindeki güvenlik noktasına teslim edilerek operasyondaki askerler ve polislere ulaştırılması sağlandı. Hasırlı Mahallesi’nde operasyonların yoğun olarak devam ettiği Yıkıkkaya Sokak bölgesine gönderilen paketler, operasyona katılan güvenlik kuvvetlerine teslim edildi. Operasyondan fırsat buldukça paketleri açan güvenlik kuvvetleri ev yemekleri, tatlı ve pastalar ile paketlerdeki mesajları görünce duygulandı. Güvenlik görevlileri Mevlit Kandili gecesinde asker eşlerinden gelen ev yemekleri ve mesajlarla büyük moral bulduklarını söyledi.
MESAJLAR OPERASYONA KATILAN ASKER VE POLİSLERİ DUYGULANDIRDI
Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı’nda görevli asker eşleri tarafından Mevlit Kandili dolayısıyla kermes şeklinde organize edilerek hazırlanıp operasyon bölgesine gönderilen yemek ve mesajlar asker ve polise hem moral verdi hem de duygulu anlar yaşattı. Paketlerin bazılarında ’Allah’ım yar ve yardımcınız olsun’, ’Afiyet olsun Allah’a emanet olun’, şeklinde küçük mesajları yer alırken, bazı paketlerde ise, "Rabbim sizleri eşlerinize, yavrularınıza kavuştursun, dualarımız sizinle. Allah yar ve yardımcınız olsun. 7. Kolordu asker eşleri" ifadeleri kullanıldı. Asker eşi tarafından hazırlanan bir pakette, "Asker eşi olarak size bunları hazırlamak kadar gurur verici hiç bir şey olamaz. Helali hoş olsun. Allah’a emanet olun. Dualarımız sizinle. 7. Kolordu Komutanlığı asker eşi" yazıldı.
"BU VATANI BÖLMEYE KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ"
Bir asker eşi hazırladığı pakette operasyonlara katılan asker ve polislerin kandilini kutladı. Asker eşi tarafından hazırlanan pakette, "Kandiliniz mübarek olsun. Allah’a emanet olun. Bu vatanı bölmeye kimsenin gücü yetmez. İyi ki varsınız. 7. Kolordu Komutanlığı asker eşleri" yazıldı.
Askeri hemşire olarak görev yapan bir asker eşi ise yazdığı mesajında operasyona katılan asker ve polisin sağ salim evlerine dönene kadar yedikleri yemeğin, uyudukları uykunun kendilerine haram olduğunu yazdı. Asker eşi mesajında, "Bir anne, bir asker eşi ve bir Türk vatandaşı olarak ülkemiz için hainlere karşı verdiğiniz mücadelede Allah yardımcınız olsun. Sizler sağ salim evinize dönene kadar yediğimiz yemek, uyuduğumuz uyku bizlere haramdır. Allah sizi ailenize, sevdiklerinize ve bizlere bağışlasın" ifadelerini kullandı.
Başka bir asker eşi de yazdığı mesajında, "Bir asker eşi ve askeri hemşire olarak bütün dualarım ve mesleki bütün yeteneklerimle yanınızdayım. Allah yar ve yardımcınız olsun" diye yazdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber