Diyarbakır Diyarbakır’da 483 bin öğrenci karne aldı

Diyarbakır’da 483 bin öğrenci karne aldı

19.01.2024 - 15:45 | Son Güncellenme:

Diyarbakır’da 483 bin öğrenci karne aldı

Diyarbakır’da 483 bin öğrenci karne aldı

Burak EMEK- Gıyasettin TETİK/DİYARBAKIR,(DHA)- DİYARBAKIR'da 2023- 2024 eğitim öğretim yılının ilk dönemi bugün sona erdi. Karnelerini alan 483 bin 360 öğrenci sömestr tatiline çıkmanın sevincini yaşadı.
Diyarbakır’da 2023- 2024 eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanması nedeniyle Yenişehir ilçesinde bulunan Faik Ali İlkokulu’nda karne dağıtım töreni gerçekleştirildi. Vali Ali İhsan Su, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Yenişehir Kaymakamı Murat Beşikçi, öğretmen ve velilerin de katıldığı törende öğrenciler karnelerini aldı. Vali Su, çocuklara ara tatilde bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.
Programın ardından açıklamalarda bulunan Vali Ali İhsan Su, kent genelinde bin 792 okulda yaklaşık 483 bin öğrencinin karne heyecanı yaşadığını ifade ederek, “Bu dönem içerisinde yoğun bir gayret sarf eden bütün öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum. İnşallah ara tatili güzel bir şekilde değerlendirecekler. Ara tatilde velilerimiz çocuklarımıza yardımcı olacaklardır. Bu manada öğrencilerimizin başarıları daha da artacaktır. Evlatlarımızı vatanımıza, milletimize hayırlı bireyler olarak yetiştiren saygıdeğer öğretmenlerimize emekleri için teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza, değerli öğretmenlerimize ve kıymetli velilerimize sağlıklı ve huzurlu tatiller diliyorum” dedi.
Öğrencilerden Ayza Derin Gürbüz (6) ise derslerinin iyi olduğunu, Van’a tatile gideceğini ve her gün kitap okuyacağını söyledi. (DHA)
FOTOĞRAFLI