Geri Dön
DiyarbakırGüneydoğu'da bir ilk: Kedi Evi ve Çadır-Vet Projesi hayata geçirildi

Güneydoğu'da bir ilk: Kedi Evi ve Çadır-Vet Projesi hayata geçirildi

Diyarbakır'ın Kayapınar İlçe Belediyesi, sokak kedilerinin barınması ve beslenmesi için Kedi Evi Projesini hayata geçirdi. Belediyenin kendi atölyelerinde üretilen kedi evleri, sokak kedilerini kışın soğuktan yazın ise sıcaktan koruyacak. Aynı şekilde Belediye tarafından kurulan Çadır-Vet aracılığı ile sokak hayvanlarının bakım ve aşıları da kurulan çadırlarda yapılabiliyor.

Güneydoğu'da bir ilk: Kedi Evi ve Çadır-Vet Projesi hayata geçirildi

Kayapınar'da yaşayan sokak hayvanlarına her zaman mama desteğinde bulunan Kayapınar Belediyesi, Kedi Evi Projesini hayata geçirdi. Belediyenin kendi atölyesinde üretilen kedi evleri, Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ünal Koç’un katılımıyla vatandaşlara dağıtıldı.

Hayvansever vatandaşlar, kedi evleri yapımından dolayı Kayapınar Belediyesine teşekkür etti. Sıcak ve soğuk havalarda kedilerin sığınabileceği bir alan olarak tasarlanan kulübeler dış hava koşullarına dayanıklı olduğu kadar estetik görünümüyle de dikkat çekiyor.

Çadır-Vet’de hizmete girdi

Belediye, Kedi Evi Projesi dışında sokak ve evcil hayvanlara veterinerlik hizmeti sunmak amacıyla Çadır-Vet projesini de hayata geçirdi. Çadır-Vet'te sokak hayvanlarının bakımları ve aşıları yapılıyor.

Açılışı yapılan Çadır-Vet'te iki veteriner hekim ve bir veteriner teknisyeni hazır bulunurken, sokak hayvanları başta olmak üzere evcil hayvanların da bakım ve kontrolleri yapılabilecek.

Hayvanseverler, Çadır-Vet’in açılmasından dolayı gösterdiği hassasiyetten dolayı Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Koç’a teşekkür etti.

Bölgede kurulan hizmetten vatandandaş çok memnun” Böylesi bir hizmetin bizlere sunulması çok önemli. Biz insanların ne kadar yaşama hakkı varsa, hayvanlarınızın da hakları var. Bu hizmetlerinden dolayı Kayapınar Belediyesine çok teşekkür ediyorum. Bu örnek uygulama tüm kentlerde olmasını umut ediyoruz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler