Geri Dön
DüzceKILIÇLAR, SELENYUMLU YUMURTA ÜRETİMİNE GEÇTİ

KILIÇLAR, SELENYUMLU YUMURTA ÜRETİMİNE GEÇTİ

KILIÇLAR, SELENYUMLU YUMURTA ÜRETİMİNE GEÇTİ

Türkiye’de selenyumlu yumurta üretimi yapan 6. Firma olan Kılıçlar Group, 2 yıllık çalışmanın sonucunda hedefine ulaştı. Bir Düzce firması olarak Türkiye’nin önde gelen markaları arasında yerini aldı.
Selenyumlu yumurtayı piyasaya süren Kılıçlar Group, düzenlediği basın toplantısında “Neden Kılıçlar Yumurta” sorusunun cevabını açıkladı. Basın toplantısında konuşan Kılıçlar Group Yönetim Danışmanı İbrahim Köksal, Düzceli olan Kılıçlar Group’un hedeflerine ulaştıklarını söyledi. Kılıçlar’ın günlük yumurta üretiminin 250 bin olan kapasitesi 400 binlere doğru yükseldiği ve yeni revize edilen yumurta üretim kümesleriyle hızla kapasite arttığına dikkat çekti.
Kurumsallaşma anlamında Kılıçlar Group firmasını 4 ayrı üniteye ayırmanın daha pozitif sonuçlar getireceğini planladıklarını belirten Köksal “Kılıçlar yem fabrikası, kılıçlar yumurta üretme çiftliği, kılıçlar yumurta paketleme departmanı ve kılıçlar lojistik yani ürün dağıtım servisi olarak 4 ayrı birime ayırdık ve üst başlık olarak da Kılıçlar Group dedik” şeklinde bilgi verdi.
SABRİ KILIÇ: “TÜRKİYE’NİN 6. FİRMASIYIZ”
Kılıçlar Yumurta Yönetim Kurulu üyesi Sabri Kılıç, Kılıçlar Yumurta’nın bugünlere nasıl geldiğini anlattı. Türk Akredite Kurumu onaylı İSO belgelerine sahip olduklarını belirten Sabri Kılıç “Türkiye’de şu an 6’ıncı yumurta firması olarak hizmet yeri yeterlilik belgelerini alarak kalite çıtasını yükseltmiştir” dedi.
Sabri Kılıç, 1975’li yıllarda besi tavukçuluğu ile faaliyete başlayan Kılıçlar Yumurta’nın 2012 yılında yeni bir hamle yaparak yenilenme ve kurumsallaşma atağı başlatmak için yönetim danışmanlığı anlamında hizmet almaya başladığını belirtti. Kılıç şöyle devam etti: “Gıda güvenliği, iş sağlığı ve işçi güvenliği, müşteri memnuniyeti ve hizmet yeri yeterlilik belgelerinin sağladığı pozitif gelişmeler sonucunda aranılan marka olma önceliğimiz hedefini yakalamış durumda ve şu an ulusal market anlamında Batı Karadeniz’deki tüm mağazalarında kendi markamızla satışlar yapmaktayız.”
Sabri Kılıç, “Neden kılıçlar yumurta çünkü?” ifadelerinin yer aldığı reklamlarının ise halkın nabzını ölçmeyle ilgili olumlu sonuçlar ortaya çıkardığını söyledi. Sabri Kılıç’ın çünkü sorunun cevabını ise
Veteriner Hekim Sezai Dil açıkladı.
SELENYUM BİR MİNERALDİR
Veteriner Hekim Sezai Dil, vücut sağlığının korunması için gerekli olan selenyumu anlattı. Selenyumlu yumurtanın avantajlarına dikkat çeken Dil, “Selenyum bir mineraldir. Güçlü bir antioksidandır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Vücuttaki hücreleri ve kalbi korur, yaşlanmayı geciktirir. Sperm üretimini canlandırır. Karaciğeri korur” dedi.
Dil, vücutta selenyum eksikliğinde ise erken yaşlanma, zeka geriliği, görme kaybı, kısırlık gibi olumsuz durumların oluşabileceğini belirterek bol bol yenmesi tavsiyesinde bulundu.
Selenyumlu yumurtanın yapılması için tavuklara selenyum mayalı yem verildiğini hatırlatan Dil, 1 tane yumurtanın günlük selenyum ihtiyacını karşıladığını sözlerine ekledi.
AHMET KILIÇ: “GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ”
Kılıçlar Group Başkan Yardımcısı Ahmet Kılıç, Kılıçlar Yumurta olarak Düzce’nin adını daha çok yerde pozitif anlamda duyurmak, Düzce markasının ulusal olması için gece gündüz çalıştıklarını vurguladı. Kaliteli hizmete devam edeceklerinin de sözünü verdi.
Kılıçlar olarak sağlıklı ve kaliteli ürün yetiştirmenin birinci öncelikleri olduğunu ve kesinlikle bu konuda asla taviz vermeyeceklerini ifade eden Kılıç, “Düzce’nin istihdamına katkı sağlamak ve yaşanabilir bir Düzce için tüm gücümüzle çalışmaktayız. Firmamızın ihtiyaç duyduğu tüm tedariklerimizi Düzceli firmalardan temin etmekteyiz” dedi.
“YEMEDİĞİM YUMURTAYI SATMAM”
Kılıçlar Group Başkan Yardımcısı Ahmet Kılıç, köy yumurtası ve gezen tavuk gündemi ile ilgili de vatandaşların aldatıldığını belirterek bunlara itibar edilmemesini önerdi. “Kendim yemediğim yumurtayı halkıma yedirtmem” diyen Ahmet Kılıç, “Üzerinde Kılıçlar yumurta olmayan yumurtayı almayın” tavsiyesinde bulundu.
Basın açıklaması ile birlikte Kılıçlar Yumurta markalı selenyumlu yumurtalar başta İstanbul ve Ankara olmak üzere Batı Karadeniz bölgesinde ki pazara sunuldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber