Geri Dön
EdirneTrakya Üniversitesi’nde 1 ayda 38 ton atık geri dönüşüme kazandırıldı

Trakya Üniversitesi’nde 1 ayda 38 ton atık geri dönüşüme kazandırıldı

Trakya Üniversitesi’nde 1 ayda 38 ton atık geri dönüşüme kazandırıldı

Trakya Üniversitesi’nde 1 ayda 38 ton atık geri dönüşüme kazandırıldı

EDİRNE,(DHA)-SIFIR Atık projesi kapsamında çalışmalarını devam ettiren Trakya Üniversitesi, 1 ayda 38 ton 331 kilo atığı geri dönüşüme kazandırdı.

Trakya Üniversitesi, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın ‘Sürdürülebilir kalkınma amaçları eylem ödülü’ne layık görülen Sıfır Atık Projesi kapsamında 2021 Mart ayı içerisinde 38 ton 331 kilo atığı geri dönüşüme kazandırdı.

Çevrenin korunması ve atıkların kontrol altına alınmasına yönelik pek çok uygulamanın hayata geçtiği Trakya Üniversitesinde, geri dönüşüme kazandırılan 38 ton 331 kilo atığın, 28 ton 910 kilo hurda metal, 7 ton 73 kilogramı kağıt, 2 ton 100 kilogramı cam olurken 248 kilo plastik, pil ve toner de geri dönüşüm kapsamında değerlendirildi. Sıfır Atık yönetmeliği kapsamında Trakya Üniversitesinin kapalı ve açık alanlarına yerleştirilen atık kutuları ve kafesler sayesinde çevre kirliliğinin önlenmesinin yanında enerji kullanımında da ciddi ölçüde tasarruf sağlanarak ekonomiye katkı sağlandı. Trakya Üniversitesi'nin Mart ayı içerisinde gerçekleştirmiş olduğu geri dönüşüm hareketi ile yaklaşık 120 ağacın kesilmesinin de önüne geçilmiş oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber