Geri Dön
EdirneYÖRESEL ÜRÜNLER FUARI (YÖREX) TRAKYA BÖLGE TOPLANTISI YAPILDI

YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI (YÖREX) TRAKYA BÖLGE TOPLANTISI YAPILDI

YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI (YÖREX) TRAKYA BÖLGE TOPLANTISI YAPILDI

Yöresel ürünlerin markalaşması ve ticari değer kazanması yolunda önemli bir buluşma noktası haline gelen, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Antalya Ticaret Borsası (ATB) öncülüğünde düzenlenen ’Yörex-Yöresel Ürünler Fuarı’ Trakya Bölgesi Tanıtım Toplantısı Edirne Ticaret Borsası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
Toplantıda Edirne Ticaret Borsası’nı (ETB) temsilen Meclis Başkanı Fedai Canım, Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, Meclis Başkan Yardımcısı Serdar Hüseyinca ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Göktaş hazır bulundu.
Edirne Vali Yardımcısı Nedim Özırmak, Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ, Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır ile Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinde bulunan oda ve borsaların başkanları, genel sekreterleri ve Trakya Kalkınma Ajansı temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısı kapsamında, ’Yerel Kalkınmanın Anahtarı: Yöresel Ürünler’ başlıklı panel gerçekleştirildi.
Yörex Fuarı ile ilgili tanıtım filminin izlenmesiyle başlayan panelde, Türk Patent Enstitüsü Marka Uzman Yardımcısı Ebru Bilgin Solmaz tarafından ’Yöresel Ürünleri Koruma Sistemi: Coğrafi İşaretler’, TOBB Türkiye Patent ve Marka Vekilleri Meclisi Başkan Yardımcısı Belgin Sağdıç tarafından ’Türkiye’de Coğrafi İşaret Uygulamaları’ ve Antalya Ticaret Borsası Coğrafi İşaretler Uzmanı Dr. Rana Demirer tarafından ’Kalkınma Politikalarının Önemli Anahtarlarından Yöresel Ürünlerin Ekonomik Değeri’ konulu sunumlar gerçekleştirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber