ElazığElazığ'da 'Kadınlar İçin Mobil Okul' projesi uygulamaya geçiyor

Elazığ'da 'Kadınlar İçin Mobil Okul' projesi uygulamaya geçiyor

18.12.2015 - 11:29 | Son Güncellenme:

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu’nun sorumluluğunda Ankara Yeni Mahalle’de uygulanan “Kendine ve Kentine Duyarlı Kadın İçin Mobil Okul” projesi Elazığ’da da uygulamaya konuluyor.

Elazığda Kadınlar İçin Mobil Okul projesi uygulamaya geçiyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu’nun sorumluluğunda Ankara Yeni Mahalle’de uygulanan “Kendine ve Kentine Duyarlı Kadın İçin Mobil Okul” projesi Elazığ’da da uygulamaya konuluyor.
Yeni Mahalle Kadınları Eğitim ve Dayanışma Derneği (YEKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Nazan Aytop ve üyeleri, Elazığ Valisi Murat Zorluoğlunu ziyaret etti. Ziyarette Aytop, proje kapsamında Elazığ’da gerçekleştirecekleri eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları hakkında bilgi verdi. Daha önce eğitim alma imkanı olmayan bayanlara önemli birçok alanda uzmanları tarafından eğitim ve bilinçlendirme yapılacağını ifade eden Vali Zorluoğlu ise, “Proje Ankara Yeni Mahalle’de uygulanmış, başarılı sonuçlar elde edilince de tüm Türkiye’de uygulanması konusunda karar alınmıştır. Başbakanımızın eşi Sare Davutoğlu’nun himayelerinde uygulanan bir projedir. Bugün Ankara Yeni Mahallede bu projeyi uygulayan YEKAD Derneği’nin temsilcileriyle birlikteyiz. İnşallah Elazığ Ankara’dan sonra projenin uygulandığı ikinci il olacaktır” dedi.
Projenin en doğru şekilde uygulanması için YEKAD temsilcileri görüşlerini ve desteklerini istediğini aktaran Zorluoğlu, “Proje, devlet kurumları ile sivil toplum örgütlerin birlikte çalışması gereken bir alanda faaliyet gösterecek. Özellikle okula gidememiş, eğitim alamamış kadınlarımıza yönelik bazı önemli eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri gerçekleştirilecektir. Projeyi bu bakımdan çok önemli görüyoruz. Üç ay içerisinde ilçeler de dahil eğitim faaliyetleri gerçekleştirilmiş olacaktır. Bütün kurumlarımızla bu projenin aktif şekilde destekçisi olacağız. Projeyi Elazığ’da uygulama kararı alan YAKED yöneticilerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Proje kapsamında hazırlanacak mobil eğitim otobüsünün hedef kitle olarak belirlenen bölgelerde eğitim faaliyetlerini gerçekleştireceği de kaydedildi.