Geri Dön
Erzurum“YENİ MEDYA KUTSALLIĞI ELİNE ALDI”

“YENİ MEDYA KUTSALLIĞI ELİNE ALDI”

“YENİ MEDYA KUTSALLIĞI ELİNE ALDI”

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından 12. si düzenlenen Kar Film Festivalinin bugünkü ilk konukları NTV Haber Editörü Muhammed Eren ve Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Haldun Narmanlıoğlu oldu. Televizyon Haberciliği ve Yeni Medya üzerine söyleşi gerçekleştiren ikili katılımcıların sorularını yanıtladı.
Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen Kar film Festivali bugün NTV Haber Editörü Muhammed Eren ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Haldun Narmanlıoğlu’nu ağırladı. Televizyon haberinin önemine değinen Narmanlıoğlu “İletişim fakültesine ilk girdiğimde Ali Kırca gibi olacağımı düşündüm fakat yeni medya kutsallığı eline aldı. Yeni medyayla birlikte veri madenciliği adı altında yeni bir çöplük oluştu” şeklinde konuştu.
Karşılıklı sohbet ile tecrübelerini katılımcılarla paylaşan Muhammed Eren sosyal medyadan edinilen bilgilere çoğu zaman güvenilmediğini şu sözlerle anlattı: “Twitter’ı, bilgi edinme kaynağı olarak kullanıyoruz ama haber kaynağı olarak güvenemiyoruz örneğin, resmi kanattan ya da aileden bilgi alamadığımız için Kenan Işık öldü twittini değerlendirmedik.” Söyleşinin ilerleyen kısımlarında öğrencilerin sorularını yanıtlayan Narmanlıoğlu açık veri pazarının geliştirilmesine yönelik değerlendirmelerde bulundu. Narmanlıoğlu,” Bir hoca olarak söyleyecek olursam iletişimin demokratikleşmesi gerektiğini anlamıyoruz. Herkes iletişimin gücünün farkında, diğer taraftan özel sektörle ilgili konuşacak olursak şeffaf bilgi elde etmek de çok kapsamlı bir şey. bunun içinde siyaset var, kültür var… Bunu piyasada yapmak zor bir hale gelir aksi takdirde işten atılırsınız” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber