Geri Dön
SivrihisarSivrihisar'a turist akını

Sivrihisar'a turist akını

Sivrihisar'a turist akını

Sivrihisar'a turist akını

ESKİŞEHİR,(DHA)- ESKİŞEHİR'in Sivrihisar ilçesi, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaya başladı. Tarihi ve turistik alanlarıyla turistlerin ilgisini çeken Sivrihisar'a turlar düzenlenmeye başladı. 
Nasreddin Hoca'nın doğum yeri olan Sivrihisar'da ilçeye gelen yerli ve yabancı turistler Nasreddin Hocanın Anıt Mezarını ve kızının kabrini, Türkiye'nin ilk ve tek Açık Hava Heykel Müzesi'ni, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde yer alan Sivrihisar Ulucamii'ni, Selçuklu döneminden günümüze ulaşan Anadolu'nun nadir ahşap direkli camisini, Alemşah Kümbetini, Saat Kulesi ve Seyir Terasını, Türkiye'nin en büyük kiliselerinden birisi olan Ermeni Kilisesi'ni, tarihi Sivrihisar evlerini ve TBMM dışında bakanlar kurulunun ilk kez toplandığı Zaimağa Konağı'nı gezme fırsatı buluyorlar. 
Yerli ve yabancı turistlerin ilçeye gelmesi ile birlikte ilçede yaşanan bu hareketlilik esnafında yüzünü güldürüyor. 
Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, “İçinde medeniyetleri saklayan Sivrihisar'ımıza değer katmaya devam ediyoruz. İlçemize gelen misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlıyoruz. Eskişehir'in en büyük ilçesi olan ve tarihi dokularıyla günümüzü aydınlatan Sivrihisar'ımızı turizm merkezi yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçemize verdiğimiz değerle birlikte turistlerin ilgisini de çekmeyi başardık. Esnafımız kazanıyor. Yüzleri gülüyor. Buda bizi çok memnun ediyor. Her şey Sivrihisar'ımız için" dedi.   
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber