Geri Dön
GaziantepVali Davut Gül: Spora yapılan yatırımları önemsiyoruz

Vali Davut Gül: Spora yapılan yatırımları önemsiyoruz

Vali Davut Gül: Spora yapılan yatırımları önemsiyoruz

Vali Davut Gül: Spora yapılan yatırımları önemsiyoruz

Kadir GÜNEŞ/GAZİANTEP,(DHA) - GAZİANTEP Valisi Davut Gül,kentte spora yapılan yatırımları önemsediklerini belirterek,''Geçen sene 127 milyon bu senede 250 milyon civarında, ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı'nın da yaklaşık 200 milyon civarında yatırımı olmak üzere Gaziantep'in tüm ilçelerinde spor yapacak tesisler yapılıyor''dedi.
Gaziantep Valisi Davut Gül,Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak hizmete alınan Oğuzeli Yüzme Havuzu’nun resmi açılışına katıldı.
Açılış törenine Vali Gül'ün yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin,Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, ilçe belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı.
Programda konuşan Vali Gül,herkesin çocuğu için en iyi imkanları haklı olarak dilediğini yerel yöneticilerin de vatandaşların bu isteklerini yerine getirmeye çalıştığını söyledi.
Spor şehri Gaziantep projesi başladığında okullarda okul spor kulüpleri kurulduğunu ve 172 bin öğrencinin lisans sahibi olduğunu dile getiren Vali Gül,spora yapılan tüm yatırımları önemsediklerini ifade ederek,''Çocukların spor yapmaları anlamında bütün belediyelerimiz katkı sundular. Geçen sene 127 milyon bu senede 250 milyon civarında ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı'nın da yaklaşık 200 milyon civarında yatırımı olmak üzere Gaziantep'te tüm ilçelerde spor yapmak isteyen çocuğun ve velinin ihtiyacı olan fiziki şartlar tamamlanmaya başladı. O kadar çok tesis yapıldı ki pandemi şartlarında açmaya fırsat bulamadık.Buralarda yetişen sporcular gün gelecek televizyonlarda bayrağımızı dalgalandırırken bizleri gururlandıracak''dedi..
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, gençlerin hem zihinsel hem de fiziksel anlamda ihtiyaç duydukları her türlü konuda çalışıp bu yönde icraat gerçekleştirdiklerini kaydetti.Şahin, bu tür tesislerin toplumun hem sağlığı hem de huzuru için gerekli olduğunu anlatarak,''Gaziantep'te 1 milyon genç var. Genç dostu bir şehir olmak istiyorsak bu gençleri fikren bedenen geleceğe hazırlamamız lazım. Bizim özellikçe çocuklarımızı güzel bir şekilde yetiştirmemiz gerekiyor. Çocuklarımız ergenlik dönemlerine gelir gelmez hangi spora yetenekliyse yetenek taramaları yaparak geleceğe hazırlamamız gerekiyor.Spor yapan çocuğun hem bedeni hem zihni değişiyor. Bu tür tesisler gerçekten çok önemli.Burada yüzmenin her türlü alt yapısını öğretecek hocalarımız burada.Bu tür havuzlardan Avrupa derecesi yapan çocuklarımız çıkıyor. Bunlar toplumun huzuru ve sağlığı için bu tür çalışmaları arttırmamız lazım. Gençlerimiz yüzerek rehabilite oluyorlar. Bize düşen bu tür tesislerin sayısını arttırmaktır''diye konuştu.
Konuşmaların ardından 25 metre uzunluğunda, 12 metre 50 santim buçuk metre genişliğinde, 1 metre 40 santim derinliği ve 5 kulvara sahip eğitim havuzunun resmi açılışı gerçekleştirildi.

FOTOĞRAFLI
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber