Geri Dön
GiresunFiskobirlik 2021 yılının en çok sigorta primi ödeyen kuruluşu oldu

Fiskobirlik 2021 yılının en çok sigorta primi ödeyen kuruluşu oldu

Fiskobirlik 2021 yılının en çok sigorta primi ödeyen kuruluşu oldu

Fiskobirlik 2021 yılının en çok sigorta primi ödeyen kuruluşu oldu

Hakan KABAHASANOĞLU/GİRESUN, (DHA)- FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, birliğin iştirak şirketlerinden Entegre Fındık İşleme Tesisleri Sanayi ve Ticaret AŞ’nin (EFİT), 2021 yılında Giresun’da en çok sigorta primi ödeyen kurumu olduğunu bildirdi.

Bayraktar, yaptığı açıklamada, Giresun’da sigorta prim ödemesinde birinci olan Fiskobirlik EFİT AŞ’ye, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Cevdet Ceylan tarafından teşekkür belgesi verildiğini belirterek, ülke ekonomisine ve istihdama katkı sağlamayı sürdüreceklerini ifade etti.EFİT AŞ’nin son yıllarda fındık ve fındıklı mamul üretimi ve bu alanda istihdam sağlama konusunda Giresun ve ülke ekonomisinin lokomotifleri arasında kararlılıkla yerini sağlamlaştırmayı sürdürdüğünü aktaran Bayraktar, “Çalışmalarımızın ve emeklerimizin karşılığını almak herkesi olduğu gibi bizleri de mutlu etmekte. Bu rakamların içerisinde genel müdürlüğümüz ve Giresun bölgesinde faaliyet gösteren kooperatiflerimizde sağladığımız istihdam yer almıyor. Buralarda sağladığımız istihdamı da katarsak rakam katlanarak artıyor. Ancak henüz daha yolun başındayız. Ortak üreticilerimize sözümüz var. Bu markayı, bu değeri hak ettiği konuma getirene kadar tüm unsurlarımızla birlikte gece gündüz demeden çalışmaya devam ederek ülke ekonomisine ve istihdama katkı sağlamayı sürdüreceğiz” dedi.

Bayraktar, Fiskobirlik ve yönetimi üzerinden yürütülen bazı karalama kampanyalarına prim vermeyeceklerini de dile getirerek, “Bizim üzerimizden mesnetsiz iddialar ortaya atarak algı operasyonları ile kamuoyunu yanlış yönlendirenlere en güzel cevabı çalışmalarımızla veriyoruz. Fiskobirlik, her zamankinden daha güçlü ve kararlı bir şekilde hedeflerine adım adım ilerlemektedir” ifadesinde bulundu. (DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber