Geri Dön
GiresunFiskobirlik'te Bayraktar güven tazeledi

Fiskobirlik'te Bayraktar güven tazeledi

Fiskobirlik'te Bayraktar güven tazeledi

Fiskobirlik'te Bayraktar güven tazeledi

Hakan KABAHASANOĞLU/GİRESUN, (DHA)- FİSKOBİRLİK 2020-2021 Yılı Olağan Mali Genel Kurulu gerçekleştirildi. Genel kurulda mevcut başkan Lütfi Bayraktar, güven tazeledi. 

Entegre Fındık İşleme Tesisleri'nde (EFİT) yapılan 2020-2021 Yılı Olağan Mali Genel Kurulu, yönetim kurulunda bir üyenin istifa etmesinin ardından delegelerin verdiği imza ile Seçimli Olağan Mali Genel Kurula dönüştürüldü. Konuşmaların ardından delegeler, birliğe girecek yeni üye ile birlikte mevcut başkan Lütfi Bayraktar’ın listesi için oy kullanıldı. Nurittin Karan’ın istifasıyla boşalan üyeliğe gösterilen Giresun bölgesi delegesi Boztekke köyü muhtarı Murat Kumaş birliğin yeni yönetim kurulu üyesi olurken Lütfi Bayraktar’ın listesi de güven tazeledi.  Lütfi Bayraktar başkanlığındaki yönetim kurulu; Murat Kumaş, Sıtkı Şarman, Ömer Çebi, Arif Kayalı ve Hasan Serdar’dan oluştu. 

Gündem maddelerinin okunup oylanması ve bazı delegelerin konuşmasının ardından söz alan Bayraktar, birliğin her geçen yıl daha iyi işler yaptığını ifade ederek, ihracat yapan firmalar arasında 21’inci sırada olduklarını söyledi. İhracata yeni başlayan bir kurum olmalarına rağmen iyi bir yükseliş yakaladıklarını kaydeden Bayraktar, “Biz aslında 15 veya 16’ncı sıralardayız. Çünkü şekerli ürün ihracatını fındık ihracatından saymıyorlar, orada da 2 milyon dolar gelirimiz var. Yapmışız yani, bu kurum yıllar sonra bir şey yapıyor. Üreticiden alıyor, işliyor ve satıyor” dedi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber