GümüşhaneGümüşhane-Bayburt Bölge Barosu'ndan siyah eylem

Gümüşhane-Bayburt Bölge Barosu'ndan siyah eylem

17.02.2015 - 14:25 | Son Güncellenme:

Gümüşhane-Bayburt Bölge Barosu avukatları Mersin’de katledilen Özgecan Aslan için siyah eylem düzenledi. Baro üyesi avukatlar Adliye Sarayı önünde siyahlar giyinerek kadın cinayetlerini kınayan açıklama yaptı.

Gümüşhane-Bayburt Bölge Barosundan siyah eylem

Gümüşhane-Bayburt Bölge Barosu avukatları Mersin’de katledilen Özgecan Aslan için siyah eylem düzenledi. Baro üyesi avukatlar Adliye Sarayı önünde siyahlar giyinerek kadın cinayetlerini kınayan açıklama yaptı.
Baro Başkanı Avukat İsmail Taştan’ın da hazır bulunduğu eylemde kar yağışının altında açıklamayı Baro’nun kadın avukatlarından Burcu Altınok yaptı.

Haberin Devamı


“TÜRKİYE’NİN İYİLEŞMEYEN YARASI: KADIN CİNAYETLERİ VE KADINA ŞİDDET”


Altınok, kadın cinayetlerinin ve kadına şiddetin Türkiye’nin iyileşmeyen yarası olduğunu, Özgecan Aslan cinayetinin de bu yarayı kanattığını belirterek, yaşanan bu tür vakalar için tüm kadınlardan özür diledi.


“DAHA AĞIR VE ETKİN YAPTIRIMLAR GETİRİLMELİ”


Oğlunun her yaptığını destekleyen ebeveynleri, üniversite öğrencisi kızları cinsel meta gören zihniyeti, fiziksel, ekonomik, cinsel, psikolojik şiddete başvuranları, hayatının baharındaki fidanları sırf kendi zevkleri için kurutanları da kınadıklarını belirten Altınok, daha ağır ve etkin yaptırımlar getirilmesini istedi.


“FAİLLER EN AĞIR YAPTIRIMLARA MARUZ BIRAKILMALI”


Özgecan’ın faillerinin yürürlükteki ceza kanununun en ağır yaptırımlarına maruz bırakılmasını ve böylelikle de verilecek cezalarla ailesinin bir nebze ferahlayacağını dile getiren Altınok, Özgecan’ın davasında katilleri savunmak istememe kararı alan Mersin Barosu avukatlarını da desteklediklerini söyledi.

Haberin Devamı


GÜMÜŞHANE’DE CİNSEL İSTİSMAR VAKALARI ARTIYOR!


Kadınlara kapılarının her zaman açık olduğunu, onlara her zaman her türlü hukuki desteği vermeye hazır olduklarını deklare eden Altınok, Gümüşhane’de gittikçe artan cinsel istismar olaylarına da her geçen gün daha fazla şahit olduklarını belirterek, bu konuda aileleri ve yetkilileri tedbir almaya davet etti.
Altınok açıklamasını İsmet Özel’in "Biz bağıracağız, birileri hiç duymayacak. Hep aynı hikaye. Duyanlara selam olsun" sözleriyle sonlandırdı.