Geri Dön
GümüşhaneGÜMÜŞHANE’DE 10 BİN YUMURTA İMHA EDİLDİ

GÜMÜŞHANE’DE 10 BİN YUMURTA İMHA EDİLDİ

GÜMÜŞHANE’DE 10 BİN YUMURTA İMHA EDİLDİ

Gümüşhane’de gıda denetimlerde uygun görülmeyen işletmelerde onay belgesi olmadan satışa sunulan 10 bin yumurta imha edildi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Edip Birşen, kurumun gıda kontrol görevlileri tarafından 2014 yılının ilk 9 ayında merkez ve ilçelerde 902 adet gıda üretim, toplu tüketim ve satış işletmesinde gıda deneti yapıldığını söyledi.
Özellikle 2014-2015 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte okul kantin ve çevrelerindeki gıda denetimlerinin arttırıldığını belirten Birşen, gıda zincirinin tüm aşamalarında halk sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanmasına yönelik olarak yapılan bu denetimlerde uygun görülmeyen işletmelere yasal işlem uygulandığını ve yapılan gıda denetimlerinde onay belgesi olmadan satışa sunulduğu tespit edilen 10 bin adet yumurtanın satışının engellenerek, imha edildiğini ifade etti.
Gıda denetçileri tarafından denetimlerin aralıksız sürdürüleceğini kaydeden Birşen, “Bu konuda tüketicilere de sorumluluk düşmekte olup, aldıkları ürünlerin etiket bilgilerini mutlaka incelemeleri ve uygunsuzluk durumunda Alo 174 hattını arayarak bilgi vererek denetimin etkin bir şekilde yapılmasına katkı sağlamaları gerekmektedir.” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber