Geri Dön
YüksekovaDarıca Belediyesi'nden Esendere Beldesine kültür ve yaşam merkezi

Darıca Belediyesi'nden Esendere Beldesine kültür ve yaşam merkezi

Darıca Belediyesi'nden Esendere Beldesine kültür ve yaşam merkezi

Darıca Belediyesi'nden Esendere Beldesine kültür ve yaşam merkezi

Yaşar KAPLAN/YUKSEKOVA(Hakkari),(DHA)- KOCAELİ'nin Darıca Belediyesi, 'Kardeş Belediyecilik' projesi kapsamında Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Esendere Beldesine, kültür ve yaşam merkezi yapılıyor. Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, gönül birlikteliği için 1824 kilometre uzaktan geldiklerini söyledi. 

Beldenin Güvenli mahallesine yapılan ve Eylül ayı içerisinde tamamlanması planlanan 2 katlı kültür ve yaşam merkezinin temel atma törenine, Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkanı Osman Doğramacı, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Esendere Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu, Yüksekova İlçe Emniyet Müdürü Murat Güneş, Ak Parti İl Başkanı A. Mütalip Özbek, Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Arslan, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kuran'ı Kerim tilavetinin okunmasıyla başlayan temel atma töreninde konuşan Darıca Belediye Başkanı Bıyık, gönül birlikteliği için 1824 kilometre uzaktan geldiklerini belirterek, "Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla buraya geldik. O 'gönül belediyeciliği yapın' dedi. Bizde emir telaki ettik. 1824 kilometre uzaklıktan geldik, gönül bulduk. Güzel bir sohbet bulduk.  Esendere halkına yakışan güzel hizmetlerde bulunacağız." dedi.

Esendere Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu ise "Darıca Belediyesi bizlere kardeş elini uzattı ve eksikliğini hissettiğimiz kültür ve sosyal tesisimizin yapımını üstlendi. Belde halkı olarak emeği geçenlere ve belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber