Hatay Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ilk anjiyo gerçekleşti

Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ilk anjiyo gerçekleşti

14.02.2024 - 17:57 | Son Güncellenme:

Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ilk anjiyo gerçekleşti

Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ilk anjiyo gerçekleşti

Samim SELÇUK/ HATAY, (DHA)- HATAY’da açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ilk anjiyo gerçekleşti. 
Asrın felaketinde büyük yıkım yaşayan Hatay’ın sağlık ağı her geçen gün güçlenmeye devam ediyor. 3 Şubat'ta açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ilk anjiyo Dr. Sefa Nuri Akdemir ve ekibi tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. İlk anjiyo ile birlikte aynı günde 5 hasta sağlığına kavuştu. 
HASTALAR DOKTORLARINA TEŞEKKÜR ETTİ 
Hastanenin Kardiyoloji Klinik Sorumlusu Dr. Yeliz Sökmen, 5 hastaya anjiyo işlemi yaptıklarını belirterek “Bir senedir ünitemizin açılmasını bekledik. Antakya için çok güzel, çok yararlı bir hastanemiz oldu, umarız ki birçok hastaya faydamız dokunur” dedi.
Hastanede anjiyo yapılan ilk hasta Yusuf Doğruer, sağlık çalışanlarına teşekkürlerini dile getirerek “Anjiyo oldum çok iyiyim ve rahatım. Hastanemiz çok iyi doktorlarımız çok ilgilendi. Herkes işini çok iyi yaptı. Doktorlarımıza ve tüm ekibe teşekkür ederim” dedi.
Bölge halkına hastaneyi tavsiye eden diğer hasta da Fatih Bayıroğlu, emeği geçenlere teşekkür ederek “Anjiyo oldum, çok memnun kaldım. Hastane personeli ve doktorlar çok güler yüzlüler. Hastane çok güzel, herkese tavsiye ederim. Emeği geçenlerden Rabbim razı olsun” ifadelerini kullandı. (DHA)
FOTOĞRAFLI