Geri Dön
HatayİSKENDERUN DEMİR ÇELİKSPOR'UN ADI, KÖRFEZ İSKENDERUN SPOR OLDU

İSKENDERUN DEMİR ÇELİKSPOR'UN ADI, KÖRFEZ İSKENDERUN SPOR OLDU

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden İskenderun Demir Çelik Spor Kulübü olağanüstü kongresi, Çelik-İş Sendikası konferans salonunda yapıldı.
Kongre sonucunda takımın ismi "Körfez İskenderun Spor" olarak değiştirildi. Körfez İskenderun Spor Kulüp Başkanlığı’na ise Kazım Aydın seçildi. Önceki Kulüp Başkanı Cengiz Gül’de, kulübün onursal başkanlığına getirildi.
Körfez Kulübü Onursal Başkanı Cengiz Gül, kongre sonrası yaptığı konuşmada uzun bir süredir kulübün isminin değiştirilmesini ve şehrin takımı yapmayı hedeflediklerini belirterek, "İşlerimin yoğunluğu dolayısıyla isim ve görev değişikliği bugüne kısmet oldu. Ben bundan sonrada takımımızı desteklemeye devam edeceğim. Kulübümüzün hiçbir geliri olmamasına rağmen, şu ana kadar bu işi üstlendim. Hepimizin tanıdığı isimlerden olan Sayın Mehmet Dönen, Sayın Seyfi Dingil ve Sayın Nuri Üysen’i kulübümüze üye yaptık. Diğer iş adamlarımızı da önümüzdeki günlerde kulübümüze üye yapmaya devam edeceğiz. İleri ki safhalarda da bu değerli iş adamlarımızın yönetime girmelerini beklemekteyiz. Ben her ne kadar onursal başkan olsam da eskiden olduğu gibi bundan sonrada her konuda kulübe desteğim devam edecektir. Eski adı İskenderin Demir Çelikspor Kulübü olan takımımızın yeni adı, yapılan kongrede ‘Körfez İskenderun Spor’ olarak değiştirilmiştir. Yeni yönetim ve kulübün yeni ismi hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.
Öte yandan yapılan seçimler sonucu Körfez İskenderun Spor Kulübü’nün yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:
"Kazım Aydın, Ersin Coşan, Ayhan Kara, Aykut Şıralı, Fuat Kurtça, Metin Korkmaz, Enver Bukağıkıran, Gökhan Demir, M. Cihan Önal, Bekir Yardımcı, Sedat Aktay, Zeynel Abidin Görgen, Hüsnü Emen, Deniz Cangüder ve Adem Aslan."

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber