İskenderun Üniversite öğrencilerinin deprem sergisi

Üniversite öğrencilerinin deprem sergisi

07.02.2024 - 17:32 | Son Güncellenme:

Üniversite öğrencilerinin deprem sergisi

Üniversite öğrencilerinin deprem sergisi

 

Ufuk AKTUĞ/İSKENDERUN(Hatay),(DHA)-İskenderun Teknik Üniversitesi’nin (İSTE) öğrencileri yaşadıkları 6 Şubat depremini kuzu derisi üzerine resmettiler.
​Kahramanmaraş merkezli asrın felaketi olarak kayıtlara geçen 6 Şubat depremini yaşayan İSTE Meslek Yüksek Okulu El Sanatları Bölümü öğrencileri eserlerini depremin yıldönümünde sergilediler. Sergiyi Enerji ve Tabi Kaynakları eski  Bakanı Fatih Dönmez, İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tolga Depçi de ziyaret ederek yapılan eserleri inceleyerek bilgi aldı.
Depremin insan hayatında ve kalbinde açtığı fay kırıkları, çaresizliği anlatmak istediklerini söyleyen üniversite öğrencileri, resimlerini kuzu derisi üzerine işlediklerini belirterek, "El sanatları bölümü olarak yaşanan acılara ve acılara bir saygı durusunda bulunmak üzere bu sergiyi düzenledik. Yaşanan acıların unutulmaması ve bu acıların bir daha yaşanmaması için farkındalık yaratmak istedik. 6 Şubat depremini hepimiz yaşadık. Okulumuz açılacaktı çantalarımızı hazırladık ve okula geleceğimizi düşünürken deprem felaketi ile her şey çok farklı bir olaya döndü. Depremi yaşadığımız için duygular taze ve yaşanan acıları ve olayları eserlerimize yansıttık"dedi. (DHA)

FOTOĞRAFLI