Geri Dön
MerkezHatay’da havadan trafik denetimi

Hatay’da havadan trafik denetimi

Hatay’da havadan trafik denetimi

Hatay’da havadan trafik denetimi

İzzet NAZLI-Sedat İSKENDEROĞLU / HATAY,(DHA)- HATAY İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı trafik ekipleri, İskenderun, Payas, Dörtyol ve Erzin ilçelerinde havadan ve karadan trafik denetimi gerçekleştirildi. Denetimlerde, 702 araç kontrol edilirken, 28 araç sürücüsüne idari para cezası uygulandı ve hacizli olduğu tespit edilen bir araç yakalandı.
İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı trafik ekiplerince havadan ve karadan trafik denetimi gerçekleştirildi. Ekipler, vatandaşların güvenli şekilde seyahat etmelerini sağlamak ve trafik kurallarının ihlal edilmesini önlemek amacıyla İskenderun, Payas, Dörtyol ve Erzin ilçelerinde oluşturulan yol kontrol noktaları ve ana arterlerde denetim yaptı. İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı Trafik Şube Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen denetimlere, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ve Hatay İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Emrullah Büyük de katıldı. Havadan yapılan kontrollerde, kurallara uymadığı tespit edilen araçlar uygulama noktalarındaki ekiplere bildirildi. Denetimlerde, 702 araç kontrol edilirken, 28 araç sürücüsüne idari para cezası uygulandı ve hacizli olduğu tespit edilen 1 araç yakalandı.
İl Jandarma Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Vatandaşların güven ve huzur ortamı içinde seyahat edebilmelerine yönelik karadan ve havadan yapılan trafik denetimlerinin; ilimiz trafik güvenliğinin sağlanması ile can kayıplarının azaltılması amacına yönelik olarak yasal sınırlar içerisindeki görev, yetki ve sorumluluklara bağlı kalarak bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da tavizsiz bir şekilde sürdürülmesine devam edilecektir" denildi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber