Merkez İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kızılay ortaklığında 'Umut Yeniden' etkinliği

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kızılay ortaklığında 'Umut Yeniden' etkinliği

20.01.2024 - 14:39 | Son Güncellenme:

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kızılay ortaklığında 'Umut Yeniden' etkinliği

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kızılay ortaklığında Umut Yeniden etkinliği

Samim SELÇUK/ HATAY, (DHA)- HATAY İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kızılay Hatay Şubesi ortaklığıyla 'Umut Yeniden' adlı özel bir etkinlik düzenlendi.
Depremden etkilenen öğrenci ve velilere psikososyal toparlanma becerileri kazandırmak amacıyla başlatılan "Umut Yeniden" adlı bir proje kapsamında, çocuklara yönelik sosyo-psikolojik destek sağlamak amacıyla Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kızılay Hatay Şubesi iş birliğiyle özel bir etkinlik düzenlendi. Psikolojik Danışmanlar eşliğinde gerçekleştirilen etkinlikte, depremden etkilenen öğrencilerle bir araya gelindi. Öğrencilere ve ailelerine psikolojik ve sosyal destek sağlanması hedeflenirken, aynı zamanda eğitime ve sosyal hayata uyumlarının artırılması amaçlandı. Etkinlikte, öğrencilerle eğlenceli vakit geçirilerek oyunlar oynandı ve çeşitli hediyeler dağıtıldı. Kızılay Hatay Şubesi tarafından desteklenen etkinlik, öğrencilerin moral bulmalarına ve bir arada olmanın gücünü hissetmelerine katkı sağladı.
TÜYSÜZ: BU ORGANİZASYONLAR DAYANIŞMAYI GÜÇLENDİRİR
Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Harun Tüysüz, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, "Umut Yeniden projesi kapsamında düzenlediğimiz etkinlikle, öğrencilerimize ve ailelerine destek olmayı amaçlıyoruz. Psikososyal toparlanma becerilerini geliştirmek, birlikte güzel anılar biriktirmek ve morallerini yükseltmek için bu etkinliği düzenledik. Bu tür etkinliklerin eğitim ve sosyal hayata uyumu artırdığına inanıyoruz" dedi. Katılımcı aileler ise etkinliği memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, böyle organizasyonların toplumsal dayanışma ve birlik duygusunu güçlendirdiğini ifade ettiler. "Umut Yeniden" projesi, depremden etkilenen bireylere yönelik sadece eğitimde değil, aynı zamanda psikososyal destek alanında da önemli bir adım olmayı sürdürüyor. Projede yer alan etkinliklerle, öğrencilere umut dolu bir gelecek sunmayı hedefleyen Kızılay Hatay Şubesi ve Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü, toplumsal dayanışma ve birlik duygusunu güçlendirmeye devam ediyor. (DHA)

FOTOĞRAFLI