Geri Dön
IspartaDavraz'da kış şenlikleri

Davraz'da kış şenlikleri

Davraz'da kış şenlikleri

Davraz'da kış şenlikleri

 

Ali ÇEVİKBAŞ/ISPARTA, (DHA) - ISPARTA'daki Davraz Kayak Merkezi, 2022 Kış Şenlikleri'ne ev sahipliği yaptı. Yoğun kar yağışı altında yapılan şenliklerde ekstrem motor sporcuları ziyaretçilere heyecanlı anlar yaşattı.

Şenliklere Isparta'daki üniversitelerde öğrenim gören yabancı ülke öğrencilerinin oluşturduğu Uluslararası Öğrenci Topluluğu üyeleri de yöresel kıyafetleriyle katılarak, protokolü ve vatandaşları selamladı. Öğrenciler minik bir sürpriz de yaparak Isparta yöresine ait halk oyunu gösterisi sundu. Doğal güzelliği, 26 km'yi bulan pist uzunluğu, sahip olduğu konaklama tesisleri ve kar kalitesiyle kayak severlerin beğenisini kazanan merkezdeki şenliklere, Vali Ömer Seymenoğlu, Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök ve vatandaşlar katıldı.

Şenlikler, Isparta Davraz Off-road Kulübü arazi taşıtları, Isparta32 Enduro Motokros Kulübü motosikletçileri ve Isparta Extreme Team ATV araçlarının pistte yaptığı gösterilerle başladı. Gösteriler Vali Seymenoğlu'nun damalı bayrağı sallamasıyla başladı. Kar yağışı altında yapılan gösterilerde sporcular araçlarının limitlerini zorlayarak heyecanlı anlar yaşattı. Parkurda zorlanan araçların imdadına ise pistte bekleyen iş makinesi yetişti. Gösterilerin ardından Vali Seymenoğlu ve protokol üyeleri tarafından sporculara madalya ve kupaları takdim edildi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber