Geri Dön
IspartaIsparta'da Çanakkale şehitleri anıldı

Isparta'da Çanakkale şehitleri anıldı

Isparta'da Çanakkale şehitleri anıldı

Isparta'da Çanakkale şehitleri anıldı

 

Ali ÇEVİKBAŞ/ISPARTA, (DHA)- ISPARTA'da 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 106. yıl dönümü dolayısıyla tören yapıldı.
Garnizon Şehitliği'nde düzenlenen törene Vali Ömer Seymenoğlu, Garnizon Komutanı Albay Mustafa Kahraman, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut, askeri ve mülki erkan ile gaziler ve şehit yakınları katıldı. İl Müftüsü Bayram Şahin'in duasıyla başlayan törende şehitlik anıtına çelenkler sunuldu, saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu.
Törende şehitlik defterini imzalayan Vali Seymenoğlu, şu ifadeleri kullandı:
"Tarih boyunca milli benliğimizi yoğurup şekillendiren vatan ve bayrak sevgisi, bağımsızlık ve özgürlük arzusu millet olarak bugünlere gelmemizi sağlayan en önemli unsurlardır. Bir vatana sahip olmak, onu sevmek ve gerektiğinde onun uğrunda seve seve canını fedâ edebilmek. İşte dinimizde 'Vatan sevgisi imandandır' sözünün ifade ettiği anlam budur. Sizler, vatana olan bağlılığınız, bayrağımıza olan sevginiz, bağımsızlık ve özgürlüğe olan tutkunuz ile bu uğurda canlarınızı verdiniz. Üzerinde yaşadığımız bu vatan ve bayrak; şehadet ve gazilik mertebesine yükselen sizlerin bize emaneti, gelecek nesillere gururla aktaracağımız armağanı ve ebediyete kadar koruyacağımız yegâne varlığımızdır. Bizlere canınız pahasına bırakmış olduğunuz, bağımsız ve özgür yaşanan şanlı bayrağımızın dalgalandığı bu kutsal vatan topraklarında, rahat ve huzurlu uyuyunuz. Sonsuz minnet ve şükran duyguları ile sizleri selamlıyorum. Ruhlarınız şad olsun."
Garnizon Şehitliği'ndeki anma töreni şehit kabirlerine karanfil bırakılmasıyla son buldu.
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 106. yıl dönümü dolayısıyla Vali Ömer Seymenoğlu protokol üyeleriyle birlikte Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Isparta Şubesi ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Isparta Şubesinde şehit yakınları ve gazilerle bir araya gelerek bir süre sohbet etti.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber