Isparta MHP'nin Isparta adayı Günaydın oldu

MHP'nin Isparta adayı Günaydın oldu

15.01.2024 - 13:37 | Son Güncellenme:

MHP'nin Isparta adayı Günaydın oldu

MHPnin Isparta adayı Günaydın oldu

Ali ÇEVİKBAŞ/ISPARTA, (DHA)- MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP), Yusuf Ziya Günaydın'ı Isparta Belediye Başkan Adayı olarak açıkladı.
Isparta'da 3 dönem belediye başkanlığı görevinde bulunduktan sonra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin başdanışmanı olan Yusuf Ziya Günaydın, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak seçimlerde yeniden partisinin adayı oldu. 
Aksu Yılanlı köyünden olan 75 yaşındaki Yusuf Ziya Günaydın, ilk, orta ve lise tahsilini Isparta'da tamamladı. 1975 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'ni bitirdi ve 1976 yılında kendi firmasını kurdu. 1999 yerel seçimlerinde Isparta Belediye Başkan adayı oldu ve seçildi. 2004 yerel seçimlerinde yerini AK Parti'nin Belediye Başkan adayı Hasan Balaman'a bırakan Yusuf Ziya Günaydın, 29 Mart 2009 seçimlerinde yeniden Isparta Belediye Başkanı seçildi. 2014 seçimlerinde tekrar aday olan Yusuf Ziya Günaydın üçüncü kez seçimi kazandı. 2019 yerel seçimlerinde tekrar aday gösterilen Günaydın, AK Parti adayı Şükrü Başdeğirmen'e koltuğu devretti. MHP Genel Başkan başdanışmanı olan yüksek mimar Yusuf Ziya Günaydın, evli ve üç çocuk babası olup, iyi derecede Almanca bilmektedir. (DHA)

FOTOĞRAFLI