Isparta 'Okullarda eğitim kadar güvenlik de önemli'

'Okullarda eğitim kadar güvenlik de önemli'

02.02.2024 - 13:38 | Son Güncellenme:

'Okullarda eğitim kadar güvenlik de önemli'

Okullarda eğitim kadar güvenlik de önemli

 

Ali ÇEVİKBAŞ/ISPARTA, (DHA) - ISPARTA Valisi Aydın Baruş, "Okullarda eğitim kadar güvenlik de önemli. Okulların güvenliği ile ilgilenen kolluk kuvvetlerimiz, öğrencilerimizin ulaşımını sağlayan servis görevlisi arkadaşlarımız var. Okullarımızda ikinci dönemin başlamasıyla bu süreci hep beraber iş birliği halinde yönetme çabası içerisinde olacağız" dedi.
Vali Aydın Baruş, 2023- 2024 eğitim- öğretim yılı ikinci dönemi öncesi okul içinde ve okul çevresinde alınması gereken tedbirlerin ele alındığı toplantı düzenledi. Toplantıya İl Emniyet Müdürü Ahmet Cengiz Koçak, İl Jandarma Komutanı Albay İlker Şimşek, İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Baydur, okul müdürleri ve okul aile birliği yöneticileri katıldı. Toplantıda Vali Baruş, ikinci dönem başlangıcında okullarda ve çevresinde alınacak tedbirleri anlatarak velilerin ve muhtarların taleplerini dinledi. Vali Baruş, şunları söyledi:
"Okullarda eğitim kadar güvenlik de önemli. Okulların güvenliği ile ilgilenen kolluk kuvvetlerimiz, öğrencilerimizin ulaşımını sağlayan servis görevlisi arkadaşlarımız var. Okullarımızda ikinci dönemin başlamasıyla bu süreci hep beraber iş birliği halinde yönetme çabası içerisinde olacağız." (DHA)  

FOTOĞRAFLI