Geri Dön

Sdü Mezunlarından Oyunculuk Söyleşisi

Sdü Mezunlarından Oyunculuk Söyleşisi

SDÜ’den mezun olduktan sonra oyunculuk mesleğini seçen eski öğrenciler, okudukları okulda öğrencilere yönelik düzenlenen ’Sanatçının Motivasyonu’ başlıklı söyleşiye katıldı.
Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi, ’Sanatçının Motivasyonu’ konulu söyleşi ile oyuncu Fatih Altınağaç ile Tolga Koltunay’ı öğrencilerle buluşturdu. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde gerçekleşen söyleşide, SDÜ’den mezun olan ve kariyer hayatlarında emin adımlarla ilerleyen oyuncular, mesleğe dair önemli bilgiler paylaştı.
"Hedef belirleyin"
Fatih Altınağaç, oyunculuk mesleğinin keyifli bir iş olduğuna değinerek oyuncuların sıcakkanlı, pozitif insanlar olması gerektiğini söyledi. Oyunculuk mesleğinde iletişimin ve iyi ilişkiler kurabilmenin önemli olduğunu belirten Altınağaç, “Çok keyifli bir iş yapıyoruz, mezun olduktan sonra dışarıda gözünüzün korkutulduğu kadar kötü şeyler yok hatta çok güzel şeyler var” dedi.
Oyunculuk dışında yaşam koçluğu da yaptığını belirten Altınağaç, öğrencilere “Öncelikle kendinize bir hedef belirleyin. Hedefinize ulaşmak için bir yol haritası çizin. Başarının temeli budur. Siz hangi pencereden bakarsanız olaylar o yönde şekilleniyor. Siz işinizi iyi yaparsanız, size ulaşılmak istenir” diye seslendi.
"SDÜ mezunları o problemleri yaşamıyor"
Tolga Koltunay da dışarıda oyunculuk bölümünden mezun beden dilini kullanamayan çok fazla insan olduğunu ve Süleyman Demirel Üniversitesi mezunlarının böyle bir problem yaşamadıklarını belirterek İstanbul’da insanların zamanla yarıştıklarını söyledi ve ekledi: “Zaman kısıtlı ve kısa bir süre içerisinde yönetmenler sende bir şeyler görmek istiyorlar. Size bir metin veriyorlar ve o metni nasıl yorumlayacaksın buna bakıyorlar. Metni verdikten sonra seni çağırıyorlar, sen onu değiştirip, dönüştürüp oynuyorsun. Kasılmaya gerek yok kasılmadan eğlenerek yapıyorsun ve para kazanıyorsun”

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber