Geri Dön
İstanbulAK PARTİLİ AZİZ BABUŞCU OYUNU AİLESİ İLE BİRLİKTE KULLANDI

AK PARTİLİ AZİZ BABUŞCU OYUNU AİLESİ İLE BİRLİKTE KULLANDI

AK PARTİLİ AZİZ BABUŞCU OYUNU AİLESİ İLE BİRLİKTE KULLANDI

AK Parti İstanbul 2.Bölge Milletvekili adayı Aziz Babuşcu, oyunu ailesi ile birlikte kullandı. Babuşcu, “Bu seçim Türk demokrasisi tarihi açısından ve ülkemizin gelecek 50 yılını belirleyecek bir seçim olması açısından çok tarihi bir seçimdir. Millet, bu seçimin bir vatan, bir gelecek meselesi olduğu bilinci ile oy kullanıyor” dedi.
AK Parti İstanbul 2.Bölge Milletvekili adayı Aziz Babuşcu, oyunu Gaziosmanpaşa’daki Behçet Cambaz Anadolu lisesinde kullandı. Okula eşi Gülser Babuşcu, kızı Zeynep Babuşcu ve oğlu Ali Babuşcu ile birlikte gelen AK Partili Babuşcu, oyunu kullanmak için 2183 nolu sandığa gitti. Ailesi ile birlikte oyunu kullanan Babuşcu daha sonra okuldan ayrıldı.
Türkiye’de 26’ıncı dönem milletvekillerini belirleyecek seçiminin ötesinde bir seçim yapıldığını belirten Aziz Babuşcu, “Türk demokrasisi tarihi açısından da ülkemizin gelecek 50 yılını belirleyecek bir seçim olması itibariyle de çok tarihi bir gün yaşıyoruz. Bu tarihi günde seçmen bir siyasi partiden ziyade Türkiye’nin geleceğini belirleyecek bir seçime gidiyor. Seçime katılış hassasiyeti vatan millet ve gelecek endişesine dayalı olarak gerçekleşiyor. Bu seçim bir siyasi parti tercihi anlamında sandığa gittiğimiz bir seçim değil, belki bundan önceki bütün seçimlerden en anlamlı farkı budur. Millet, bu seçimin bir vatan, bir gelecek meselesi olduğu bilinci ile oy kullanıyor. Bizde aynı bilinçle oyumuzu kullandık. İnşallah Türkiye 2 Kasım sabahına gelecek 50 yılını bu seçim sonuçları ile teminat altına almış bir sandık zaferi ile çıkar diye ümit ediyorum” dedi.
Belki vatandaşlar sabahın ilk ışıkları ile birlikte sandığa gelmediler ama öğlen saatleri itibari ile sandıklardaki yoğunluk ve katılım artmaya başladı. Ben 7 Haziran’ın altında bir katılım beklemiyorum. En az 7 Haziran seçimlerindeki katılım kadar bir katılım olacağını düşünüyorum. Vatan millet hassasiyeti ile sandığa giden seçmen katılım noktasında da aynı hassasiyeti gösterecek. Ben hiçbir zaman alacağımız oy oranı noktasında rakam vermedim ama şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki AK Parti inşallah bu akşam tek başına yeniden istikrarlı bir hükümet seçeneğini ortaya çıkaracaktır. Yani AK partinin tek başına güçlü iktidarını bu akşam hep beraber göreceğiz” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber