Geri Dön
İstanbulAZİZ BABUŞCU, MUHALEFETİ SERT SÖZLERLE ELEŞTİRDİ

AZİZ BABUŞCU, MUHALEFETİ SERT SÖZLERLE ELEŞTİRDİ

AZİZ BABUŞCU, MUHALEFETİ SERT SÖZLERLE ELEŞTİRDİ

AK Parti İstanbul Milletvekili Aziz Babuşcu, muhalefeti eleştirerek, " Bu muhalefet dili ile Amerikancı, İsrailci, Esedci, Rus oluyorlar da, bir tek Türkiyeli olamıyorlar" dedi.
TBMM Genel Kurulu’nda, 2016 Yılı Merkezi Yönetim Geçici Bütçe Kanunu Tasarısı’nın görüşmelerinde AK Parti İstanbul Milletvekili Aziz Babuşcu muhalefeti sert sözlerle eleştirdi.
Aziz Babuşcu, “Türkiye uluslararası alanda hangi sorunla karşı karşıya kalsa kendini muhalif sayan siyasetçisiyle, kendine muhalif diyen medyasıyla ve yine kendini muhalif sanan sözüm ona aydınlarıyla, iktidara muhalefet edeceğim derken Türkiye’ye muhalefet ediyorsunuz.
Türkiye’yle İsrail arasından bir anlaşmazlık çıktı. Haklı olan İsrail’dir mesela. Bir bakıyorsunuz İsrail medyasıyla senkronize haberler gırla gidiyor. Zalim Esed rejimi Türkiye’ye dönük eylem ve söylemlerde bulunursa, bunu büyük bir arzuyla dile getirip ülkelerine yönelik kampanyanın parçası oluyorlar” dedi.
“En son sınırlarımızdaki egemenlik haklarımız ihlal eden bir Rus uçağının düşürülmesi üzerine de, hepsi bir anda Putinci kesildi” diyen Babuşcu, “Uçak düştüğü anda Türkiye’yi suçlayan genel başkanlar mı ararsınız? ’Ne olur Rus uçağı birazcık ihlal etse?’ diyen gazeteciler mi ararsınız? ’Rusya’yı kızdırırsak ölürüz, biteriz, donarız’ diyerek felaket tellallığı yapan aydınlar mı ararsınız.
Bu kafa düşünün ki kendi milleti aleyhine, bir başka ülkenin devlet başkanından ricada bulunuyor. Bu muhalefet dili ile Amerikancı, İsrailci, Esedci, Rus oluyorlar da, bir tek Türkiyeli olamıyorlar” ifadesini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber