Bahçelievler Bahçelievler’de Dünya Engelliler Günü’ne özel ‘Empati’ etkinliği

Bahçelievler’de Dünya Engelliler Günü’ne özel ‘Empati’ etkinliği

04.12.2022 - 12:59 | Son Güncellenme:

Bahçelievler’de Dünya Engelliler Günü’ne özel ‘Empati’ etkinliği

Bahçelievler’de Dünya Engelliler Günü’ne özel ‘Empati’ etkinliği

İSTANBUL, (DHA)- Bahçelievler Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde ‘Empati’ etkinliği düzenledi. Engelli ailelerinin misafir edildiği ‘Engelsiz Yaşam Fuar’ında stant açıldı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, Bahçelievler Belediyesi tarafından çeşitli etkinlikler ile kutlandı. Siyavuşpaşa Kültür ve Kompleksi’nde düzenlenen ‘Empati’ etkinliğine, özel gereksinimli bireyler katıldı. Programda masa tenisi, okçuluk ve basketbol branşlarında eğitim alan engelli sporcuların gösterileri ilgiyle izlendi. Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır’ın ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğ; İlçe Sağlık Müdürü Dr. Serap Sarıhan Akkum, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bülent Küçük ve öğrenciler katıldı.

“HER GÜNÜ ENGELLİLER GÜNÜ BİLEREK EMPATİ YAPMALIYIZ”

Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, programda yaptığı konuşmada, tüm engellilerin gününü kutlayarak, dezavantajlı gruplara yönelik saygı ve sevginin gelişmişliğin bir göstergesi olduğunu ifade etti. Bugün Avrupa ülkelerine bakıldığında engellilerin yaşadığı problemlerin ortadan kaldırıldığını gördüklerini, Türkiye’nin de bu anlamda son yıllarda büyük mesafe kat ettiğini belirten Başkan Bahadır, “Engelli kardeşlerimiz için ne yapsak azdır. Amacımız, engelli bireylerin sosyal aktivitelere katılımını sağlamak, mesleki becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak, engelli ailelerinin gündelik yaşamlarını kolaylaştırmak ve onları hayata kazandırabilmektir. Bu konudaki çalışma ve adımlarımız artarak devam edecektir. Her günü engelliler günü bilerek empati yapmalıyız ve hepimiz birer engelli adayı olduğumuzu unutmamalıyız” diye konuştu.

Bahçelievler Kongre Merkezinde düzenlenen etkinlikte ise özel gereksinimli bireyler ve aileleri misafir edildi. Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır’ın da hazır bulunduğu yemekli etkinliğe Ampute Futbol Milli Takım Teknik Direktörü Osman Çakmak ve Milli Takım oyuncusu İsmail Korkmaz da misafir olarak katıldı. Osman Korkmaz ve İsmail Korkmaz dünya şampiyonluğuna giden yolda yaşadıkları izlenimleri ailelerle paylaştı.

ENGELSİZ YAŞAM FUARINDA STANT AÇILDI

Cumhurbaşkanlığı himayesinde ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleştirilen ‘Engelsiz Yaşam Fuarı ve Farkındalık Zirvesi’ EYAF EXPO 2022 kapılarını açtı.

Bu yıl 12’ncisi gerçekleştirilen fuara Bahçelievler Belediyesi de +1 Sempati Sosyal Tesisi konseptiyle katıldı.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Sempati Sosyal Tesislerde çalışan down sendromlu gençler, İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenen fuardaki Bahçelievler Belediyesi standına gelen ziyaretçilere çeşitli ikramlarda bulundu. Stantda kurulan ekranda ayrıca Bahçelievler Belediyesi tarafından özel gereksinimli bireyler için sürdürülen çalışmalar sergilendi.

19 ülkeden 171 firmanın katıldığı Engelsiz Yaşam Fuarı 1 – 4 Aralık tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlıyor.