Bahçelievler Bahçelievler’de Dünya Yürüyüş Günü kutlandı

Bahçelievler’de Dünya Yürüyüş Günü kutlandı

21.10.2022 - 11:46 | Son Güncellenme:

Bahçelievler’de Dünya Yürüyüş Günü kutlandı

Bahçelievler’de Dünya Yürüyüş Günü kutlandı

İSTANBUL, (DHA)- Bahçelievler Belediyesi obeziteye karşı mücadele kapsamında düzenlenen Dünya Yürüyüş Günü’nde sabah sporu etkinliği gerçekleştirildi. Milli Egemenlik Parkı’nda düzenlenen etkinlikte vatandaşlar sağlıklı yaşam için spor yaptı.

Dünya Yürüyüş Günü etkinliğine Bahçelievler Kaymakamı Dr. Mehmet Boztepe, Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, Bahçelievler İlçe Sağlık Müdürü Dr. Serap Sarıhan Akkum, Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı, Bahçelievler İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bülent Küçük, spor antrenörleri, öğrenciler ve belediye sakinleri katıldı. Sabah sporu etkinliğine katılan öğrenciler ellerindeki pankartlar ile yürüyüş yaptı.

SPORUN İÇİNDEN GELEN BİR BELEDİYE BAŞKANIYIM

Sporun özellikle gençlik olmak üzere toplumun her kesimini ilgilendirdiğini belirten Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, “Dünyada obezite artıyor buna karşın biz de hareketliliğimizi artırıyoruz. Judocu olarak sporun içerisinden gelen bir belediye başkanıyım. Sağlığımız için sporu yaşamımızın ayrılmaz bir parçası haline getiriyoruz. Bahçelievler’deki spor tesislerimizle, yüzme havuzlarımızla, yaz-kış spor okullarımızla, bisiklet yollarımızla, parklarımızdaki fitness alanları koşu parkurlarımızla sporun geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için çalışıyoruz” dedi.