Başakşehir Başakşehir Belediye Başkanı Kartoğlu, İnönü Üniversitesi’nde gençlerle buluştu

Başakşehir Belediye Başkanı Kartoğlu, İnönü Üniversitesi’nde gençlerle buluştu

27.05.2022 - 13:11 | Son Güncellenme:

Başakşehir Belediye Başkanı Kartoğlu, İnönü Üniversitesi’nde gençlerle buluştu

Başakşehir Belediye Başkanı Kartoğlu, İnönü Üniversitesi’nde gençlerle buluştu

İSTANBUL, (DHA) - Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, İnönü Üniversitesi Kariyer Merkezi tarafından düzenlenen Tecrübe Paylaşımı ve Mezun Buluşması etkinliğine konuşmacı olarak katıldı. Gençlerle birlikte hayata geçirdikleri çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Kartoğlu, gençlere kendilerini geliştirmeleri yönünde tavsiyelerde bulundu. 

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere memleketi Malatya’ya gitti. İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ile bir araya gelen Başkan Kartoğlu, öğrencilere yönelik faaliyetler ve çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ardından, Kariyer Merkezi’nce, İktisat ve İdari Bilimler Fakültesi Ek Bina Konferans Salonu’nda düzenlenen Tecrübe Paylaşımı ve Mezun Buluşması etkinliğinin konuğu oldu. Başkan Kartoğlu, gençlerin merak ettiği tüm soruları tek tek yanıtladı.

“MEZUN OLDUĞUM OKULA YENİDEN GELDİM”

Mezun olduğu üniversiteye girdiği andan itibaren anılarının yeniden tazelediğini söyleyen Başkan Kartoğlu, “Bugün, okula ilk geldiğim günü hatırladım. Böyle bir ortamda sizlerle birlikte olmak benim için çok kıymetli. Gençlerimize çok değer veriyor, onların istekleri doğrultusunda projelerimizi hayata geçiriyoruz. Gençlerimiz bir ağabey olarak tavsiyelerde bulunuyor, kendilerini geliştirmeleri ve +1’lerinin olması gerektiğini söylüyorum. Size de aynı tavsiyede bulunmak istiyorum. Birçok başlıkta kendinizi geliştirin ve iş hayatınızda ‘Lütfen bizimle çalışır mısınız?’ sorusunu alan kişi olun” diye konuştu.

“HERKES BİR GÜN BAŞAKŞEHİRLİ OLACAK”

Gençlere Başakşehir’i anlatan ve ilçe genelinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Kartoğlu, “İstanbul’un en yeşil ilçeyiz. Şehircilik kalitesi ve modern şehircilik yapısına sahibiz. Sanayide, sağlıkta, sporda her zaman öncü olduk, olmaya da devam ediyoruz. Göreve geldiğim süre içerisinde de İstanbul’da oyunu en çok artıran ilk iki ilçeden biri olduk. Bulunduğum her ortamda ‘Herkes bir gün Başakşehirli olacak’ diyorum. Bu sözümü burada da yenilemek istiyorum” ifadelerini kullandı.

“SİZ, ÜLKEMİZİN GENÇ CEVHERLERSİNİZ”

Gençlere yönelik çok farklı ve kapsamlı projeleri hayata geçirdiklerini söyleyen Başkan Kartoğlu, sözlerini tamamladı: “Espordan salon sporlarına, İstanbul Gençlik Oyunları’ndan çevrimiçi eğitimlere kadar gençlerin her alanda yanındayız. Gençlerle birlikte olmak ve onlarla hareket etmek çok kıymetli. Meraklı olursanız ve araştırırsanız başarı kapıları sonuna kadar açılıyor. Hayal edin ve hayallerinizden asla vazgeçmeyin. Siz, ülkemizin geleceği olan genç cevherlersiniz.”