Başakşehir Başakşehir Millet Kıraathanesi’ne ‘Güvenli Kütüphane Hizmeti’ sertifikası

Başakşehir Millet Kıraathanesi’ne ‘Güvenli Kütüphane Hizmeti’ sertifikası

20.11.2021 - 09:53 | Son Güncellenme:

Başakşehir Millet Kıraathanesi’ne ‘Güvenli Kütüphane Hizmeti’ sertifikası

Başakşehir Millet Kıraathanesi’ne ‘Güvenli Kütüphane Hizmeti’ sertifikası

İSTANBUL, (DHA) - Başakşehir Millet Kıraathanesi, Türk Kütüphaneciler Derneği tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda, “Yetkin” ile “Güvenli Kütüphane Hizmeti” sertifikalarını almaya hak kazandı. Başakşehir Belediyesi, kütüphanecilik alanında Türkiye’de bu sertifikaları alan ilk belediye oldu.

Başakşehir Millet Kıraathanesi, Türk Kütüphaneciler Derneği tarafından içerdiği koleksiyon, üye sayısı, Kovid-19 önlemleri ve fiziki yapı alanları göz önünde bulundurularak yapılan değerlendirmeler sonucunda, “Yetkin” ve “Güvenli Kütüphane Hizmeti” sertifikalarını aldı.

“BAŞAKŞEHİR’İN BİLGİ HAZİNESİ”

Bir ilke daha imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Bu sertifikaları alan ilk belediye kütüphanesi olmamız bizi bir hayli mutlu etti. İlçemizin bilgi hazinesi Başakşehir Millet Kıraathanemizdeki koleksiyon sayımız, yönetimsel yeterliliğimiz, veri politikaları güvenliğimiz, engelsiz kütüphane hizmetimiz ve Sağlık Bakanlığımızın Kovid-19 salgın yönetimi kapsamında almış olduğumuz önlemlerimiz, bize bu başarının kapılarını açtı. Bu hazineyi hala keşfetmemiş komşularımız varsa, mutlaka Başakşehir Millet Kıraathanemizi ziyaret etmelisiniz” diye konuştu.

“35 BİN ÜYE, 115 BİN KİTAP”

Başakşehirlilerin yanı sıra çevre ilçelerden de binlerce kitapseverin misafir olduğu Başakşehir Millet Kıraathanesi’nin 35 bini aşkın üyesi bulunuyor. 115 bin kitabın bulunduğu kütüphanede, bugüne kadar 101 bin ödünç kitabın verildiği ödünç kitap hizmeti de veriliyor.