Başakşehir Başakşehir’de Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü’ne özel sergi

Başakşehir’de Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü’ne özel sergi

29.11.2021 - 09:55 | Son Güncellenme:

Başakşehir’de Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü’ne özel sergi

Başakşehir’de Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü’ne özel sergi

İSTANBUL, (DHA) - Başakşehir’de, 29 Kasım Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü kapsamında anlamlı bir sergi açılışı yapıldı. Başakşehir Millet Bahçesi’ndeki sergide Filistin’de yaşanan zulüm ve baskı bir kez daha gözler önüne serildi.

İsrail’in Filistin’de yıllardır bitmeyen zulmüne ve işgaline dikkat çekmenin yanında mazlumların sesi olabilmek için Başakşehir Millet Bahçesi’nde açılan sergiye Filistin Ankara Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tayyip Tanrıkulu, Filistin Dostluk Derneği Başkanı Hazem Antar’ın yanı sıra Filistinliler ve Başakşehirliler katıldı.

“FİLİSTİN DAVASI MÜSLÜMANLARIN DAVASIDIR”

Filistin’de yaşanan İsrail baskısını açık bir şekilde gösteren sergide, hafızalara kazınan fotoğraf karelerine yer verildi. Serginin açılışına katılan Filistinliler, Filistin davasının tüm Müslümanların davası olması gerektiğini belirtti. Birlik ve beraberlik içerisinde olunduğunda bu baskıların ve zulmün de son bulacağını belirtti. Kenetlenme ve Kudüs davasında hep birlikte olma çağrısında bulundu.

Başakşehir Millet Bahçesi’nde açılan Esaretin Altında Filistinliler Sergisi bir hafta boyunca ziyaret edilebilecek.