İstanbul Başkan Atila Aydıner: Bayrampaşa’nın otopark sorununu büyük oranda çözdük

Başkan Atila Aydıner: Bayrampaşa’nın otopark sorununu büyük oranda çözdük

15.01.2024 - 14:47 | Son Güncellenme:

Başkan Atila Aydıner: Bayrampaşa’nın otopark sorununu büyük oranda çözdük

Başkan Atila Aydıner: Bayrampaşa’nın otopark sorununu büyük oranda çözdük

İSTANBUL, (DHA) - Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, 2011 yılından bu yana ilçeye binlerce araçlık otopark kazandırdıklarını söyleyerek “2011 ile 2024 yılları arasında toplam 6 bin 854 araçlık açık ve zemin altı otopark inşa edildi. İlçenin otopark sorununu büyük oranda çözdük ve trafik sıkışıklığını rahatlattık. Halen 8 binden fazla aracın park edebileceği otoparklarımız var. İlçemize yeni otoparklar da kazandıracağız” dedi.

Bayrampaşa’nın otopark sorununu çözmek amacıyla çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner, “2011 yılından önce ilçede sadece bin 490 araçlık otopark vardı. Göreve geldiğimiz günden bu yana ilçeye toplam 8 bin 344 araçlık otoparklar kazandırdık. 2011 yılından itibaren toplam 6 bin 854 araçlık açık ve kapalı otopark inşa edildi” ifadelerini kullandı.

“TRAFİK VE OTOPARK STRATEJİSİ GELİŞTİRDİK”

Aydıner, ilçedeki otopark sorununa kalıcı çözüm bulmak üzere farklı mahallelerde otopark projeleri geliştirdiklerini belirterek, “Büyükşehirlerdeki merkez ilçelerin en büyük sorunlarından biri trafik ve otopark sorunudur. Göreve geldiğimizden beri ilçenin otopark sorununa son vermek için projeler ürettik. Özellikle zemin altı ya da kapalı otoparklarla yollardaki trafiği rahatlattık” diye konuştu.

İlçede toplu taşıma, ulaşım ve nakliye ağları, otogar, transfer noktaları, yaya ve bisiklet yolları gibi trafikle bağlantılı bütün süreçleri ele aldıklarını vurgulayan Atila Aydıner, şunları söyledi:

 “Otoparkla bağlantılı ilçenin ihtiyaçları ve ilçe sakinlerinin beklentileri çerçevesinde trafik ve otopark stratejisi geliştirdik. Bu strateji çerçevesinde ilçenin kritik noktalarına kurulabilecek otoparkları belirledik. Böylece ilçenin otopark sorununu büyük oranda çözdük ve trafik sıkışıklığını rahatlattık. Halen 8 binden fazla aracın park edebileceği otoparklarımız var. İlçemize önümüzdeki dönemde yeni otoparklar da kazandıracağız.”

BAYRAMPAŞA'DAKİ OTOPARKLAR

Bayrampaşa’daki otoparklar ve araç kapasiteleri şöyle; Eski cezaevi konutları zemin altı otoparkı (3 bin araçlık), Atatürk Parkı zemin altı otoparkı (442 araçlık), Muzaffer Öztekin Parkı zemin altı otoparkı (400 araçlık), Dr. Fazıl Küçük Parkı zemin altı otoparkı (300 araçlık), Oğuzhan İlköğretim Okulu zemin altı otoparkı (100 araçlık), Bayrampaşa Şehir Parkı zemin altı otoparkı (650 araçlık), Fatih Parkı yanı açık otoparkı (500 araçlık), Altıntepsi Merkez Camii yanı zemin altı otoparkı (120 araçlık), Ulus Sokak zemin altı otoparkı (120 araçlık), Terazidere Necip Uysal Spor Tesisleri zemin altı otoparkı (180 araçlık), Arda Turan Spor Tesisi zemin altı otoparkı (500 araçlık), Bayrampaşa Tuna Spor Kompleksi zemin altı otoparkı (210 araçlık), Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi zemin altı otoparkı (85 araçlık), Semih Erden Spor Salonu zemin altı otoparkı (57 araçlık), Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi zemin altı otoparkı (150 araçlık), Yıldırım Mahallesi Baypark Hastanesi arkası zemin altı otoparkı (40 araçlık).