Geri Dön

BAŞKAN KERİMOĞLU’NDAN ŞAMPİYON ROBOTÇULARA ZİYARET

BAŞKAN KERİMOĞLU’NDAN ŞAMPİYON ROBOTÇULARA ZİYARET

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, geçtiğimiz günlerde Türkiye’de ilk kez düzenlenen robot yarışmasında birinci olarak Türkiye’yi Amerika Birleşik Devletleri’nde 30 Mart 2016’da yapılacak uluslararası yarışmaya katılmaya hak kazanan Florya Koleji öğrencilerini ziyaret ederek, başarılar diledi.
Ülkemizde ilk kez gerçekleşen FRC(First Robotic Competition) uluslararası robot yarışmasında 3 müttefik okul ile birlikte "Spectre" adlı robotlarıyla birinciliğe hak kazanan Florya Koleji öğrencilerini ziyaretinde konuşan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, öğrencileri tebrik ederek: " Geçtiğimiz günlerde Ülker Sports Arena’da yapılan uluslararası robot yarışmasının Türkiye ayağında birinci olan Bakırköy ilçemizin Florya Koleji Robot Kulübü(FLORYA BISONS) öğrencileri gururumuz oldular. Kendilerine 30 Mart 2016 tarihinde ABD’de düzenlenecek uluslararası yarışmada başarılar diliyorum. Aklın ve bilimin ışığında yetişen çocuklarımıza, gençlerimize biz de Bakırköy Belediyesi olarak her zaman destek olmaya devam edeceğiz.”
BAŞKAN KERİMOĞLU’NDAN BASKETBOL VE FUTBOL
Başkan Kerimoğlu daha sonra bahçede basketbol oynayan çocuklar ile tek pota 4’e 4 basket maçı yaparak basketboldaki hünerlerini sergiledi.Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu okul gezilerine Basınköy Aybars Ak Orta Okulu ile devam etti ve burada da çocuklarla top sektirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber