Beşiktaş Başkan Akpolat: Veteriner İşleri Müdürlüğü kesintisiz hizmet verecek

Başkan Akpolat: Veteriner İşleri Müdürlüğü kesintisiz hizmet verecek

20.01.2022 - 12:20 | Son Güncellenme:

Başkan Akpolat: Veteriner İşleri Müdürlüğü kesintisiz hizmet verecek

Başkan Akpolat: Veteriner İşleri Müdürlüğü kesintisiz hizmet verecek

İSTANBUL, (DHA) - Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün artık 7/24 hizmet vereceğini duyurdu. Başkan Akpolat, müdürlük bünyesinde görev yapan personel sayısını da artırdıklarını belirterek soğuk kış günlerinde can dostlarını yalnız bırakmayacaklarını söyledi.

Sosyal medya hesabından yayınladığı video ile verilecek hizmeti paylaşan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat can dostlarının her zaman yanında olduklarını belirtti ve şunları söyledi:

“Beşiktaş’ta sokak hayvanlarıyla sadece kentimizi değil, hayatımızı da paylaşıyoruz. Sahilde, sokaklarda, kafelerde Beşiktaş’ta başımızı çevirdiğimiz her yerde can dostlarımız var. Can dostlarımız için bugüne kadar pek çok çalışma gerçekleştirdik. Sokak hayvanlarının yaşam hakkını korumak ve ortak yaşam farkındalığını artırmak için ilçemizde 150’den fazla noktaya uyarı tabelası yerleştirdik. 2 yılda komşularımızdan gelen 30 bin ihbarı değerlendirdik. 6 araçlık MOBİVET Hayvan Ambulansı hizmetimizle 18 bin sokak hayvanının hayatına dokunduk. 20 ton mama dağıttık.”

CAN DOSTLARIMIZIN YANINDA OLACAĞIZ

Can dostları için daha iyi yaşam şartlarının sağlanması gerekliliğine dikkat çeken Başkan Akpolat sözlerine şöyle devam etti.

 “Engelli Kedi Ünitesi açarak, Beşiktaş’a canlarımızın güven ve sevgiyle yaşadıkları bir alan kazandırdık. Görme kaybı, denge kaybı felç gibi engelleri olan can dostlarımızla yakından ilgilenen gönüllülerimiz için de Engelli Kedi Ünitemizin kapıları her zaman açık. Bu zor günlerde, sizlerle güzel bir haberi paylaşmak istiyorum. Veteriner İşleri Müdürlüğümüzün çalışma saatlerini 7 gün 24 saate çıkardık. Bunun için personel sayımızı da artırdık ve nöbetçi ekiplerimiz ile 7/24 can dostlarımızın yanında olacağız.  Tüm bunların yanında sokak hayvanlarının sağlıklı ve iyi koşullarda yaşamaları için kısırlaştırma seferberliği başlattık. Sokak hayvanlarının kısırlaştırılmaları için çalıştırmalarımızı artırmaya devam ediyoruz. Beşiktaş’ta hayatı paylaştığımız can dostlarımızın yanlarında olmaya devam edeceğiz. ‘’