Büyükçekmece Büyükçekmece’de 1’inci Uluslararası Karikatür Yarışması başlıyor

Büyükçekmece’de 1’inci Uluslararası Karikatür Yarışması başlıyor

04.04.2022 - 09:15 | Son Güncellenme:

Büyükçekmece’de 1’inci Uluslararası Karikatür Yarışması başlıyor

Büyükçekmece’de 1’inci Uluslararası Karikatür Yarışması başlıyor

İSTANBUL, (DHA) - Büyükçekmece Belediyesi tarafından organize edilen 1’inci Uluslararası Karikatür Yarışması evrensel bir sanat olan karikatür aracılığıyla çağın sorunlarına dikkat çekmek, kültürleri buluşturmak ve genç çizerleri özendirmek amacıyla düzenleniyor.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece Belediyesi Koordinatörü - Yarışma Koordinatörü Gürhan Ozanoğlu, Karikatürist Cemil Cahit Yavuz, Karikatürist Yılmaz Aslantürk, Karikatürist Nahid Maghsoudi, Karikatürist Kürşat Coşgun, Karikatürist Ayşen Baloğlu, Karikatürist / Yarışma Küratörü Behzat Taş’ın seçici kurulda bulunduğu yarışma sonuçları 20 Mayıs 2022 Cuma günü Büyükçekmece Belediyesi resmi web sayfasında yayınlanacak.

VERİLECEK ÖDÜLLER

Yarışmada dereceye giren birinci yarışmacıya 10.000 TL ve madalya, ikinci yarışmacıya 7.500 TL ve madalya, üçüncü yarışmacıya 5000 TL ve madalya, 3 Adet mansiyon 2.000 TL ve madalya, 3 adet 18 yaş altı 1000 TL ve madalya, özel ödül (Belirlenecek kurum/isim adına) 3000 TL ve madalya verilecek. Sonuçların akabinde ödül töreni 5 Haziran 2022 Pazar günü Büyükçekmece Belediyesi Dumlupınar Salonu’nda yapılacak.

Yarışmaya katılacak yarışmacılar ekoloji (iklim değişikliği, gıda kıtlığı, su kıtlığı, ormanların yok olması, 5 Haziran Dünya Çevre Günü) konularında çizdikleri bir adet karikatürle 16 Mayıs 2022 Pazartesi gününe kadar Büyükçekmece Belediyesi resmi web sayfasından başvurabilecek.