İstanbul Büyükçekmece’de Celaliye Romanlar Derneği açıldı

Büyükçekmece’de Celaliye Romanlar Derneği açıldı

12.02.2024 - 13:24 | Son Güncellenme:

Büyükçekmece’de Celaliye Romanlar Derneği açıldı

Büyükçekmece’de Celaliye Romanlar Derneği açıldı

İSTANBUL, (DHA)- Celaliye Romanlar Derneği, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ve ilçede ikamet eden yüzlerce Roman vatandaşın katılımıyla açıldı. Açılış töreninde konuşan Akgün, “Dernek demek demokrasi demektir. Dernek demek insanların hak ve hukuklarının korunacağı bir şemsiye demektir, sizin yuvanız demektir” diye konuştu.

Celaliye Mahallesi’nde yaşayan Roman vatandaşlar tarafından kurulan Celaliye Roman Derneği’nin açılışını Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Büyükçekmece Belediye Başkan Danışmanları 24. Dönem CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi ve Eyüp Dal, Celaliye Roman Derneği Başkanı Hüseyin Söğütlü tarafından gerçekleştirildi.

Akgün, Büyükçekmece Belediyesi’nin her zaman Roman vatandaşların yanında olduğunu belirterek; “Karaağaç Mahallesi’nde yaşamlarını sürdüren Roman vatandaşlarımızın evlerinin tapularını vermek bize nasip oldu. Roman vatandaşlarımızın en yoğun yaşadıkları bölge olan Mimarsinan Mahallesi’nde İstanbul Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte kentsel dönüşüm çalışmasına başlıyoruz. Oradaki vatandaşlarımız daha iyi şartlarda barınabilecekleri evlerine kavuşacak” dedi.

KADINLAR İÇİN ÇİÇEK SATIŞ STANTLARI KURULACAK

Başkan Akgün sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dernek demek demokrasi demektir. Dernek demek insanların hak ve hukuklarının korunacağı bir şemsiye demektir, sizin yuvanız demektir. Size desteğimiz bundan sonra da sürecektir. Bugüne kadar yaptıklarımızın daha fazlasını mutlaka göreceksiniz. Genelde roman kadınlarımız çiçek satışıyla ilgilenir diyor ve bu anlamda da sizlerden gelen talep var. İBB’nin yapmış olduğu gibi biz de sizler için çiçek satışı yapabileceğiniz yerlerde stantlar kuracağız. Hepinizi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum.”