Geri Dön

En iyi belediye olma yolunda ilerliyorlar

Sultangazi ilçesi belediye faaliyetleriyle 'En iyi belediye' olma yolunda hızla ilerliyor. Cahit Altunay başkanlığındaki Sultangazi Belediyesi geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen “Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri”nde de ikincilik ödülü aldı.

En iyi belediye olma yolunda ilerliyorlar

2008 Yılında Gaziosmanpaşa'ya bağlı 14, Eyüp ve Esenler ilçelerine bağlı birer mahallenin katılımıyla kurulan İstanbul'un yeni ilçelerinden olan Sultangazi'nin, pek çok önemli ve merkezi ilçeye sınırı bulunuyor.

BİRİNCİSİ OLMAYAN EN İYİ İKİNCİ BELEDİYE ÖDÜLÜ

İstanbul’daki en büyük belediye binasına sahip olan Sultangazi Belediyesi, yaptığı sosyal faaliyetlerle en iyi belediye ünvanını almaya aday belediyelerden. Özellikle geleceğe yönelik yapmış olduğu faaliyetlerle adından sıkça söz ettiren Sultangazi Belediyesi, geçtiğimiz günlerde İmar Şehircilik ve estetik ödülü de aldı.

Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri kapsamında Sultangazi Belediyesi İmar Şehircilik ve Estetik kategorisinde "Mahalle Yaşam Merkezleri" Projesi ile ikincilik ödülü aldı. Ödül sonrası açıklama yapan Belediye Başkanı Cahit Altunay 'Projemiz birinciliğe layık görüldü ancak baktığımızda birincilik ödülü yok. Birinciye karar verilemediğinden iki tane ikincilik var' dedi.

SAĞLIK ALANINDA DA EN İYİ BELEDİYE

Sultangazi Belediyesi, sağlık yatırımlarına da hız kesmeden devam ediyor. Yapımı tamamlanan 2 aile eğitim tipi sağlık merkezi de düzenlenen açılış töreni ile hizmete girdi. Açılışta konuşan Başkan Altunay sağlık yatırımlarında da en iyi belediye olma yolunda çalışmalar yapıldığını ve göreve geldiğinde 12 olan aile sağlık merkezi sayısının kısa sürede 27 yükseltildiğini kaydetti.  Ayrıca Türkiye’nin en prestijli hastanelerinden olan Samatya, Çapa, Cerrahpaşa ve Haseki hastanelerinden birinin Sultangazi’ye taşınması söz konusu.

SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI ÜST DÜZEYDE

Sosyal faaliyetlere de önem gösteren Sultangazi Belediyesi geçtiğimiz ay '19 Eylül Gaziler Günü' kapsamında Gazi ve ailelerini bir araya getirdi. Sultangazi Belediyesi'nce düzenlenen yemek programına Sultangazi Kaymakamı da katıldı. Yemek sonrası katılan gaziler tek tek kürsüye çıkarak günün önemine ilişkin düşüncelerini dile getirdi. Sultangazi Belediyesi, kadın kolları ile de aktif çalışmaların içinde yer alıyor. Son olarak içinde bulunduğumuz Muharrem ayı kapsamında kadın kollarınca 'Aşure günü' düzenlendi. Organizasyona Belediye Başkanı Cahit Altunay eşi ile birlikte katıldı. 

PEKİ SULTANGAZİ BELEDİYESİ HANGİ PARTİDEN?

2014 yerel seçimlerinde halkın büyük bir sevgisiyle seçtiği ve AK Parti'den aday olan Cahit Altunay, yüzde 58,59 oy alarak Belediye Başkanı seçildi. Cahit Altunay’ın zaten 30 yıldır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çizgisinden ayrılmadığı biliniyor.

EN İYİ BELEDİYE, GÜLER YÜZLÜ NEŞELİ BELEDİYE BAŞKANI

Halkın büyük sevgisini kazanan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay katıldığı pek çok etkinlikte vatandaşlarla sohbetler edip, dertlerini dinlemenin yanı sıra düğün, nişan, kutlama gibi organizasyonlarda da oynadığı roman oyunuyla da adından söz ettiriyor.

SULTANGAZİ BELEDİYE BAŞKANI CAHİT ALTUNAY KİMDİR?

1962 Edirne Keşan doğumlu olan Cahit Altunay, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Mezunudur. Adalet ve Kalkınma Partisi Gaziosmanpaşa Kurucu İlçe Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. 2002- 2003 yılları arasında Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcılığı, 2004 yılından beri devam eden Vilayetler Hizmetler Birliği yönetim Kurulu Üyeliği, 2004-2009 yılları arasında İl Genel Meclis Üyeliği yapmıştır. 2005 yılından 9 Kasım 2008 tarihinde yapılan Olağan Kongre’ye kadar Gaziosmanpaşa Ak Parti İlçe Başkanlığı görevi yaparken Sultangazi ilçesi Belediye Başkanı Aday Adayı olmak için görevinden ayrıldı ve 2009 yılında Sultangazi Belediyesinin ilk başkanı olmuştur. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber