İstanbul ERDOĞAN: “YÜREĞİMİZİN YARISI BURADAYSA BİLİN Kİ YARISI GAZZE’DEDİR” (1)

ERDOĞAN: “YÜREĞİMİZİN YARISI BURADAYSA BİLİN Kİ YARISI GAZZE’DEDİR” (1)

03.08.2014 - 19:52 | Son Güncellenme:

.

ERDOĞAN: “YÜREĞİMİZİN YARISI BURADAYSA BİLİN Kİ YARISI GAZZE’DEDİR” (1)

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Yüreğimizin yarısı buradaysa bilin ki yarısı Gazze’dedir. Kadınları öldürüyorlar ki doğurmasınlar, bebekleri öldürüyorlar ki büyümesinler, erkekleri öldürüyorlar ki savaşmasınlar. Bunlar bebeklerden bile korkuyorlar” dedi.
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Maltepe Meydanı’nda düzenlediği mitingde halka hitap etti. Erdoğan, deniz doldurularak inşa edilen Maltepe Meydanı'nda ilk mitingi düzenleyerek bir ilke daha imza attı. Helikopter ile miting alanına gelen Başbakan Erdoğan’a eşi Emine Erdoğan da eşlik etti. Mitinge AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş başta olmak üzere partililer ve yüz binlerce İstanbullu katıldı. Helikopterden indikten sonra bir grup çocuk tarafından karşılanan Başbakan Erdoğan, daha sonra sahneye davet edildi. Erdoğan, burada ‘Türkiye seninle gurur duyuyor’ tezahüratları üzerine ‘Bende sizlerle gurur duyuyorum’ diyerek yanıt verdi ve sözlerine İstiklal Marşı’nı okuyarak başladı. Ardından İstanbulluları selamlayan Başbakan Erdoğan, “İstanbul bugün seni bir kez daha yürekten selamlıyorum. Bütün ilçelerini, tüm semtlerini, caddelerini, sokaklarını ve minare ve kubbelerini gönülden selamlıyorum İstanbul. İstanbul’daki sayısız evliyayı, gönül dostlarını, alimleri gönülden selamlıyorum. İstanbul’un tüm sakinlerini, İstanbullu hemşerilerimi selamlıyorum. İşte bugün Anadolu yakasında Maltepe’de yine tarih yazıyor, yine tarih inşa ediyorsun ey İstanbul. Şu muhteşem manzara var ya inanın bu manzara dostlarımızın yüreğine su serpiyor” diyerek şehre övgüler yağdırdı.
Erdoğan, “Bugün çok anlamlı bir gün. Şu meydandaki coşkuyu, buradan yayılan umudu Rabbim inşallah daha da çok çoğaltsın. Rabbim buradakilerin yüzü suyu hürmetine duaları kabul etsin. Maltepe’deki bu muhteşem miting alanından biz buradayız diyoruz. Bugün buradan Filistin’e, Kudüs’e, Ramallah’a, Mısır’a, Suriye’ye işte kardeşleriniz buruda diye sesleniyoruz. Buradan Gazze’nin çocuklarına selam gönderiyoruz. İstanbul’un annelerinden Türkiye’nin tüm annelerine, Gazze’nin annelerine dayanışma mesajları gönderiyoruz. Biz işte buradayız Gazze. Öfkemizle, yanan yüreğimizle buradayız. Sanma ki uzaktayız Gazze senin yanında senin yanı başındayız” dedi.
“YÜREĞİMİZİN YARISI BURADAYSA BİLİN Kİ YARISI GAZZE’DEDİR.”
Konuşmasını İsrail’in Gazze’ye yönelik düzenlediği saldırıları ele alarak sürdüren Başbakan Erdoğan, “Yüreğimizin yarısı buradaysa bilin ki yarısı Gazze’dedir. Kadınları öldürüyorlar ki doğurmasınlar, bebekleri öldürüyorlar ki büyümesinler, bebekten bile korkuyorlar. İnanın öldürdükçe daha da korkacaklar. Kan akıttıkça akıttıkları kanda boğulacaklar. Hiçbir zulüm ebedi değildir. Gün gelecek zulümlerin hesabını mutlaka verecekler. Hesap günün gelmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Adaletin tecelli edeceğine yürekten inanıyoruz. Bu İsrail hükümetinin yaptıklarının hesabını hukuk içerisinde vereceklerine inanıyoruz. Dünyada vicdan sahipleri Filistin’in Gazze’nin yanında. İşte İstanbul, Diyarbakır, Trabzon 81 vilayet 76 milyon sizin yanınızda. İnşallah son nefesimize kadar da Hakk’ın, adaletin, barışın yanında durmaya devam edeceğiz” diye konuştu.