Eyüpsultan Eyüpsultan’a bin 385 metrekarelik kaykay parkı yapılıyor

Eyüpsultan’a bin 385 metrekarelik kaykay parkı yapılıyor

04.08.2021 - 14:23 | Son Güncellenme:

Eyüpsultan’a bin 385 metrekarelik kaykay parkı yapılıyor

Eyüpsultan’a bin 385 metrekarelik kaykay parkı yapılıyor

İSTANBUL, (DHA) - Eyüpsultan Belediyesi ilçede yaşayan gençler için sporun farklı branşlarında yaptığı yatırımlara bir yenisini daha ekledi. Alibeyköy Osmanlı Parkı içerisinde olimpiyat standartlarında bir kaykay park inşa edilecek. İnşası kısa zamanda tamamlanarak hizmete alınması planlanan bin 385 metrekare alana sahip kaykay parkta hem amatör hem profesyonel sporcuların yetiştirilmesi hedefleniyor.

Olimpik beton kullanılarak yapılacak tesis, gençlerin yanı sıra profesyonel kaykaycılar için tasarlanmış tam olimpik, toplamda yedi farklı açıyı içerisinde barındıracak.

Gençlerin spor ve eğlenceyi birlikte yaşayacağı 70 metre toplam coping uzunluğuna sahip olan kaykay park için polimer ve epoxy esaslı olimpik beton kullanılacak. Ayrıca park 7 adet roll in girişi ve 1 adet 25 metre genişliğinde wallride rampası ile hizmet verecek.

Eyüpsultan’da spora ilgi duyan çok sayıda genç olduğunu, gençlere verdiği bir sözü daha yerine getirmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Kalıcı, güzel bir çalışma hedefliyoruz. Eyüpsultan’a yakışan, buranın estetiğine uygun, modern bir park alanı yapmak istiyoruz. Skate (kaykay) park yapımı ile ilgili Kaykay Federasyonu ile koordineli proje geliştirdik. İlçemizde paten ve kaykay tutkunu gençlerin olduğunu biliyoruz. Yapılacak skate park ile birlikte gençler için daha güvenli, sağlıklı ve modern bir ortam oluşturmayı hedefliyoruz.”