Fatih Fatih’te turizmin yoğun olduğu bir bölge daha yayalaştırıldı

Fatih’te turizmin yoğun olduğu bir bölge daha yayalaştırıldı

17.08.2021 - 14:11 | Son Güncellenme:

Fatih’te turizmin yoğun olduğu bir bölge daha yayalaştırıldı

Fatih’te turizmin yoğun olduğu bir bölge daha yayalaştırıldı

İSTANBUL, (DHA) - Fatih’te hem turizm hem ticaretin yoğun olduğu Laleli Bölgesi ve çevresindeki yeni yayalaşma projesi hayata geçirildi. Araç trafiği ve gelişi güzel park eden araçlar sebebiyle bölgenin olumsuz etkilerini ortadan kaldıracak olan proje Alt ve Üst Lale bölgesi ile Beyazıt Meydanı ve çevresini kapsıyor.

Yayaların bölgeyi rahat ve güvenli şekilde ziyaret edebilmesi için hayata geçirilen projeyle sokak ve caddelerin kullanımlarındaki yoğunluğa bağlı olarak ekonomik canlılık getirilmesi planlanıyor.

Fatih Belediyesi, Laleli Sanayici ve İşinsanları Derneği (LASİAD) ile toplantılar yaparak görüş aldıktan sonra projenin aşamaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Bölgede esnaf ve vatandaşlardan da görüşler alan Fatih Belediyesi yayalaştırma çalışmaları hakkında broşürler dağıtarak bilgilendirme yaptı.

Proje ile daha önce yayalaştırılan cadde ve sokaklar dâhil olmak üzere toplam 141 cadde ve sokak araç trafiğine kapatılmış oldu. 16 cadde ve sokakta ise kontrollü trafik sirkülasyonu yapılacak.