Güngören Komşu Esnaf projesiyle yetim ve öksüz çocukların yüzü güldü

Komşu Esnaf projesiyle yetim ve öksüz çocukların yüzü güldü

14.07.2021 - 14:22 | Son Güncellenme:

Komşu Esnaf projesiyle yetim ve öksüz çocukların yüzü güldü

Komşu Esnaf projesiyle yetim ve öksüz çocukların yüzü güldü

İSTANBUL, (DHA) - Güngören Belediyesi tarafından 161 yetim ve öksüz çocuğa Kurban Bayram'ı için bayramlık hediyesi olarak yeni nesil sosyal yardım projesi olan 'Komşu Esnaf' ile alışveriş puanı verildi. 

Güngören Belediyesi'nin geliştirdiği projeye dahil olan esnaflar da pandemi nedeniyle geçirdikleri zorlu süreçte bir nebze destek bulmuş oldular. Sisteme dahil olan esnaflardan alışveriş yapan ihtiyaç sahipleri memnuniyetlerini dile getirirken Kurban Bayramı öncesi yapılan sisteme dahil olan giyim ve ayakkabı mağazaları sayesinde Güngören'de bulunan 161 yetim ve öksüz çocuğun yüzleri güldü. Güngören'de hizmet veren giyim ve ayakkabı mağazalarından sisteme dahil olan esnaflardan diledikleri gibi alışveriş yapma imkanına kavuşan çocuklar Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir'e teşekkür ettiler. Bayramlıkları 'Komşu Esnaf'tan alabilecek olan çocuklar büyük sevinç yaşarken, Güngören Belediyesi de her bir çocuk için kayıtlı telefon numaralarına 300'er liralık puan tanımladı.

BAŞKAN DEMİR: HER DAİM YANLARINDAYIZ

161 yetim ve öksüz çocuğun sevincine ortak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir, “Güngören’de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza daha hızlı ulaşmak adına başlattığımız ‘Komşu Esnaf’ projesini geliştirmeye devam ediyoruz. Artık giyim, ayakkabı ve kasap ihtiyaçlarını da vatandaşlarımız diledikleri esnafımızdan anında yapabilecek. Kurban Bayramı öncesi de yaptığımız çalışma neticesinde 161 çocuğumuzun bayramlıkları için 300'er liralık puanları telefon numaralarına tanımladık. Bizler her daim vatandaşlarımızın yanında olmaya ve en hızlı şekilde yaralarına dokunmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz” dedi.