Geri Dön

HAYAL DÜNYASINDAKİ ROBOTLAR GERÇEĞE DÖNÜŞÜYOR

HAYAL DÜNYASINDAKİ ROBOTLAR GERÇEĞE DÖNÜŞÜYOR

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, 21’inci yüzyılın becerileri olarak tanımlanan eleştirel düşünme, problem çözme ve iş birliği sağlama gibi becerilerin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla “robot yapım atölyesini” faaliyete geçirdi.
Türkiye’de ilk defa Zeytinburnu Belediyesi tarafından hayata geçirilen bilgi evleri, bir ilk olarak başladığı hizmet hayatında, öncü olmaya devam ediyor. On yıldır kültür, sanat ve eğitim alanlarında üyelerinin gelişimine destek veren bilgi evleri, bu kapsamda sosyal sorumluluk bilinciyle 21’inci yüzyılın becerileri olan eleştirel düşünme, problem çözme ve iş birliği gibi becerilerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla robot yapım atölyelerini üyelerin hizmetine açtı.
Bilgi evleri, robotik eğitimleriyle üyelerin üç boyutlu düşünme yeteneğini, şekil ve uzay algılarını, hayal gücü ve ince motor becerilerini geliştirmeyi, üretme ve buluş yapma duygularını pekiştirmeyi amaçlıyor. Bilgi evleri, tüm bunların yanı sıra üyelerin sahip oldukları yeteneklerin farkına varmalarına katkı sağlıyor. 12 hafta sürecek olan robot yapım atölyesinin eğitimleri İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Burak Şişman’ın önderliğinde uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilecek. Hazırlanan eğitim programı doğrultusunda öncelikle robot yapım aşamasında kullanılan materyaller öğrencilere tanıtılacak ve ardından eğitim programı ilerledikçe bilgi evi üyeleri, birçok fonksiyonu yerine getirebilen robot uygulamalarını hayata geçirebilecek. Atölye çalışmaları tamamlandığında öğrencilerden tamamen kendi hayal ürünleri olan bir robot tasarımı yapmaları istenecek.
Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, robotik alanlara ilgi duyan yenilikçi, girişimci ve hayal gücü yüksek bütün üyeleri robot yapım atölyesine davet ediyor. Robot yapım atölyesine katılmak isteyenlerin www.bilgievi.org.tr adresini ziyaret etmeleri ya da 0212 558 27 39 numarasından ilgili birimle irtibata geçmeleri yeterli olacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber