İstanbul Hizmetkâr Patronlar Buluştu

Hizmetkâr Patronlar Buluştu

03.12.2016 - 17:21 | Son Güncellenme:

.

Hizmetkâr Patronlar Buluştu

Yurt içinden ve dışından 200’den fazla aile şirketinin yöneticileri ve genç varisleri, İstanbul’daki 1. Hizmetkâr Liderlik Zirvesi’nde bir araya geldi. Zirve bugün yılın hizmetkâr liderinin belirlenmesiyle sona erecek.
Türk ekonomisinin önemli aile şirketleri, 1. Hizmetkâr Liderlik Zirvesi için İstanbul’da toplandı. Değer Danışmanlık tarafından ilk kez organize edilen ve Sheraton Ataköy Otel’de gerçekleştirilen zirve, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile bakanların tebrik mesajlarıyla start aldı. “Aile Şirketlerinin Gençleri Buluşuyor” temalı 1. Hizmetkâr Liderlik Zirvesi’nin açılış konuşmasını yapan Değer Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Dr. İlhami Fındıkçı, “Bu zirve bizim hayallerimizden biriydi. Bugün bir insani krizin yaşandığı ortada. Her geçen gün ‘insan’ olmaktan biraz daha uzaklaşıyoruz. İnsanın, yeniden fabrika ayarlarına dönmesi gerekiyor. Sevgiyi yeniden hayatımızın odağına yerleştirerek daha fazla ‘insan’ olmayı başarmamız mümkündür. Bütün bunlar, hizmetkâr liderlik anlayışını zorunlu kılıyor” dedi.
HEP’TEN HİÇ’E YOL ALANLAR
Yaşanan insani krizin hizmetkâr liderlik modelini daha büyük bir ihtiyaç haline getirdiğini belirten Fındıkçı, “Hizmetkâr Lider; başkasını kendisine tercih edebilecek yüksek bir insani erdemin yolcusu olan bir profildir. “Hep”ten ayrılıp “hiç”e doğru yol alan kişilerdir. Son 15-20 yılda köklerine doğru yürüdükçe ülkemize yönelik yıkıcı faaliyetler artmıştır. Bu saldırıların nedeni Türkiye’nin dünyadaki üst akılların, oyun kurucuların kendisine biçtikleri rolü aşmasıdır. Ama Cumhurbaşkanımızın hizmetkâr liderlik vizyonuyla bunları aşacağız” diye konuştu.