Kartal Yüzlerce Sporcu ‘11’inci Uğur Mumcu Yol Koşusu’nda yarışacak

Yüzlerce Sporcu ‘11’inci Uğur Mumcu Yol Koşusu’nda yarışacak

17.01.2022 - 09:28 | Son Güncellenme:

Yüzlerce Sporcu ‘11’inci Uğur Mumcu Yol Koşusu’nda yarışacak

Yüzlerce Sporcu ‘11’inci Uğur Mumcu Yol Koşusu’nda yarışacak

İSTANBUL, (DHA) - Ankara'da evinin önündeki aracına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu hayatını kaybeden araştırmacı gazeteci-hukukçu Uğur Mumcu'nun adını yaşatmak için Kartal Belediyesi tarafından başlatılan ve bu yıl 11’incisi düzenlenecek olan Uğur Mumcu Yol Koşusu, 23 Ocak Pazar günü 10.15’te Kartal Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünde başlayacak.

29 yıl önce öldürülen gazeteci Uğur Mumcu anısına düzenlenecek olan 11’inci Uğur Mumcu Yol Koşusu'na, Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce sporcu katılacak. Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünden start alacak yarışmada lisanslı ve amatör sporcular, 5 kilometrelik parkurda birincilik için ter dökecek.

Kartal Belediyesi’nin organizasyonu ve Spor İstanbul’un desteği ile gerçekleştirilecek olan müsabaka, ‘Büyükler’ (20+ tüm yaşlar) ve ‘Gençler’ 18 – 19 (bu yaş grubundakiler büyükler klasmanında değerlendirilmezler) ve ‘Yaş Grupları’ (35-44, 45-54, 55-64, 65+) olmak üzere üç kategoride yapılacak.

BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL’DEN 11. UĞUR MUMCU YOL KOŞUSU’NA DAVET

Lisanslı veya amatör tüm sporcuları ve vatandaşları 11. Uğur Mumcu Yol Koşusu’na davet eden Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “29 yıl önce hain bir saldırıyla katledilen duayen gazeteci, yurtsever aydınımız Uğur Mumcu’nun adını yaşatmak ve yeni neslin de kendisini tanımasını sağlamak amacıyla gerçekleştireceğimiz anma koşusu, ülkemizin dört bir tarafından gelen yüzlerce sporcu kardeşimizi buluşturacak. Bu vesile ile tüm komşularımızı 11. Uğur Mumcu Yol Koşusu’na davet ediyorum” dedi.

Etkinlik kapsamında kadın ve erkek kategorilerinde toplam 22 bin liralık nakit ödül, dağıtılacağı açıklandı.

ETKİNLİK PROGRAMI

08:00 Kit dağıtımı

10:15 Yarış başlangıcı

11:00 Parkur kapanışı

11:30 Toplu Ödül Töreni