İstanbulKartoğlu: Başakşehir gençliğini 'Türkiye Yüzyılı'na güçlü bir şekilde hazırlıyoruz

Kartoğlu: Başakşehir gençliğini 'Türkiye Yüzyılı'na güçlü bir şekilde hazırlıyoruz

04.12.2023 - 10:03 | Son Güncellenme:

Kartoğlu: Başakşehir gençliğini 'Türkiye Yüzyılı'na güçlü bir şekilde hazırlıyoruz

Kartoğlu: Başakşehir gençliğini Türkiye Yüzyılına güçlü bir şekilde hazırlıyoruz

İSTANBUL, (DHA)- Başakşehir Gençlik Merkezi’nde gençleri ağırlayan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Atölyelerden kütüphaneye, ders çalışma alanlarından aktivitelere kadar Başakşehir Gençlik Merkezi, tam da gençlerimize göre. Başakşehir gençliğini Türkiye Yüzyılı’na çok daha güçlü bir şekilde hazırlıyoruz”” dedi.

 Merkezde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, gençlere merkezden faydalanmaları için davette bulunarak “Atölyelerden kütüphaneye, ders çalışma alanlarından aktivitelere kadar Başakşehir Gençlik Merkezi, tam da gençlerimize göre. Bakanlığımız, gençlerimiz için her ayrıntıyı düşünmüş. Çalışma alanları, güzel sanatlar, sağlıklı yaşam ve spor, dil eğitimi ile kişisel gelişim atölyelerinde eğitimler sürüyor. Tarihi, kültürel, sanatsal ve bilimsel gelişimlerine katkı sağlayarak, Başakşehir gençliğini Türkiye Yüzyılı’na çok daha güçlü bir şekilde hazırlıyoruz” şeklinde konuştu.

“GENÇLİK İÇİN TÜM ÇABAMIZ”

Merkezde gençlere yönelik birçok aktive olduğunun altını çizen Başkan Kartoğlu, şunları söyledi:

“Ders çalışırken psikologlar eşliğinde sınav stresinizi azaltıp, eğitim kalitenizi yükseltebilirsiniz. Ders aralarında birçok aktivite ile gününüze değer katabilirsiniz. Bakanlığımızın açmış olduğu kamplardan da gençlik merkezimiz aracılığıyla faydalanabilirsiniz. 14 - 29 yaş arasındaki gençlerimizi, haftanın 7 günü, Başakşehir Gençlik Merkezi’mize bekliyorum. Biz gençlik için varız, gençlik için tüm çabamız”   

“KIRAATHANEDEKİ ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR”

Başakşehir Millet Kıraathanesi hakkında da bilgi veren Başkan Kartoğlu, “Başakşehir Millet Kıraathanesi’ndeki çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kıraathanemizi yeniden hizmete açana kadar, bu mekânın kütüphanesinden gönül rahatlığıyla istifade edebilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz.” dedi.