Küçükçekmece Küçükçekmece’de 3 yılda 170 bin ton asfaltlama yapıldı

Küçükçekmece’de 3 yılda 170 bin ton asfaltlama yapıldı

02.08.2022 - 10:38 | Son Güncellenme:

Küçükçekmece’de 3 yılda 170 bin ton asfaltlama yapıldı

Küçükçekmece’de 3 yılda 170 bin ton asfaltlama yapıldı

 İSTANBUL, (DHA) -  Küçükçekmece Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde yol düzenleme ve asfalt çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.  Sürücülere güvenli sürüş imkânı sunmayı ve kente prestijli yollar kazandırmayı hedefleyen Küçükçekmece Belediyesi, ilçede  son 3 yılda 107 bin 775 ton asfalt İle 93 bin 554 metre yolu yenilerken, 62 bin 375 ton asfalt ile 260 bin metrekare alanda lokal asfalt yama çalışması gerçekleştirdi.
KÜÇÜKÇEKMECE’DE KALİTELİ YOL AĞLARI VE KONFORLU ULAŞIM İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Küçükçekmece’yi daha kaliteli yol ağlarıyla buluşturmak için yol bakım ve onarım çalışmalarını kentin ihtiyaç duyulan noktalarında sürdürdüklerini ifade eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, “Yaptığımız yatırımlarla bu kentin çehresini değiştirmeyi ve kentlinin yaşam kalitesini artırmayı hedefliyoruz. Komşularımızın modern, konforlu ve güvenli bir yolculuk yapabilmeleri için en başta hayatlarını kolaylaştırmak için yol çalışmalarını çok önemsiyorum. Çalışmaları sık sık yerinde incelemeye de gayret gösteriyorum. Bu anlamda bize ulaşan, yönlendiren, taleplerini ileten tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Yol yenileme, bakım, onarım çalışmaları mevsim şartları el verdiği sürece devam edecek” diye konuştu.
YOL ÇİZGİLERİ İLE ARAÇ VE YAYALARIN TRAFİK GÜVENLİĞİ SAĞLANIYOR
Kentin ihtiyaçları gözetilerek gerçekleştirilen yol yapım hizmetleri kapsamında, mevsim koşullarının etkisiyle bozularak deforme olan, can ve mal güvenliğini olumsuz etkileyecek yollar, kullanıma uygun hale getirilip iyileştirilerek, sıcak asfaltla kaplanıyor. Üst yapı çalışmaları tamamlanan cadde ve yollarda asfaltlama çalışmalarının akabinde yollara yol çizgileri de çekilerek araç ve yayaların trafik güvenliği sağlanıyor. Kent genelinde son 3 yılda 56 bin metre yol çizgisi çalışması gerçekleştirildi.
İHTİYAÇ DUYULAN NOKTALARDA YOL BAKIM VE ONARIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDECEK
Çevre düzenleme ve altyapı çalışmaları kapsamında, ilçe genelinde ihtiyaç duyulan alanlarda parke kaplaması ve bordür taşı çalışmalarını da sürdüren ekipler, yağmur suyu kanalları ve kanalizasyon hatlarını da yenileyip, temizliklerini gerçekleştiriyor. Küçükçekmece Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ilçe genelinde, zemin kaldırma, zemin düzeltme, asfalt serimi, kaldırım onarım ve yenileme, park yeri ve trafik işaretlemeleri, dubalama, yol ve yaya geçidi çizgilerinin çizilmesi hizmetlerine ihtiyaç duyulan noktalarda sürdürecek.