Küçükçekmece Küçükçekmece'de Ramazan etkinlikleri devam ediyor

Küçükçekmece'de Ramazan etkinlikleri devam ediyor

19.04.2022 - 12:14 | Son Güncellenme:

Küçükçekmece'de Ramazan etkinlikleri devam ediyor

Küçükçekmecede Ramazan etkinlikleri devam ediyor

İSTANBUL, (DHA) - Küçükçekmece Belediyesi’nin Fevzi Çakmak Meydanı’nda düzenlediği Ramazan etkinlikleri Küçükçekmece ilçe sakinlerinin ilgisiyle devam ediyor. Etkinliklerini açık havaya taşıyan Küçükçekmece Belediyesi, tasavvuf müziğinden gölge oyunlarına, konserlerden tiyatro gösterilerine kadar birbirinden renkli ve eğlenceli programları ücretsiz olarak vatandaşlarla buluşturuyor.

“ÖNÜMÜZDEKİ 11 AYIN DA DAYANIŞMA, SEVGİ, HOŞGÖRÜ VE SABIR İÇERİSİNDE GEÇMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM”

Etkinliklerde Küçükçekmece ilçe sakinleriyle bir araya gelen Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, vatandaşlarla sohbet ederek, “Önümüzdeki 11 ayın da Ramazan ayı gibi dayanışma, sevgi, hoşgörü, sabır içerisinde geçmesini temenni ediyorum. Biraz da olsa Ramazan ayında bu meydanda dinlenmenizi, eğlenmenizi sağlamaya çalışıyoruz. Bu konuda katkı sunan bütün Küçükçekmece ilçe sakinlerimize teşekkür ediyorum. Her Ramazan’da, her etkinlikte buraya geliyorsunuz ve yapmış olduğumuz etkinliklere renk katıyorsunuz. Şimdiden Ramazan Bayramınız mübarek olsun” diye konuştu.

FEVZİ ÇAKMAK MEYDANI'NDA 7'DEN 70'E ETKİNLİK 

Çocukların unutulmadığı Ramazan etkinliklerinde aileler konser ve sema gösterilerinde vakit geçirirken çocuklar da Hacivat- Karagöz, Kavuklu -Pişekar, Meddah, jonklör, İbiş ve birbirinden eğlenceli etkinliklerle doyasıya eğlenip Ramazan’a özel gölge oyunlarını izliyor. Tasavvuf müziğinin birbirinden özel isimlerinin yanı sıra 1 Mayıs’ta Ayşe Sağyaşar Fevzi Çakmak Meydanı’nda sahne alacak.